Firmę Bel&Bel założyło w Barcelonie dwóch absolwentów tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych, Carles Bel i Jesus Bel. Wbrew pozorom nie są oni braćmi, ale zbieżność nazwisk była jednym z powodów, że postanowili pracować razem. Zajmują się projektowaniem różnych przedmiotów, wykorzystując m.in. elementy znalezione na złomowiskach i szrotach. W ten sposób z elementów starych samochodów czy skuterów powstają np. stylowe meble.

Bel&Bel zainspirowani projektami Corradino D’Ascanio (twórcy koncepcji współczesnego skutera, który współpracował z Enrico Piaggio współtworząc pierwsze Vespy) stworzyli Zero Scooter. To pojazd na bazie Ninebota, elektrycznego pojazdu żyroskopowego, podobnego do Segwaya. Zero Scooter jest właściwie customową przeróbką tego pojazdu.

W firmie Bel&Bel można zamówić gotowy pojazd, jak również zestaw do przebudowy, jeśli już jesteśmy właścicielami Ninebota. Przeróbka za pomocą tego zestawu nie powoduje zmian właściwości technicznych pojazdu ani utraty gwarancji.

Zero Scooter porusza się z prędkością 20 km/h, ma zasięg 25-30 km, a pełne ładowanie baterii trwa 3-4 godziny. Kosztuje u producenta niecałe 6 tys. euro.

Więcej informacji na stronie Bel&Bel

Bel&Bel Zero Scooter

Zdjęcia Bel&Bel

Więcej w Ciekawostki
Media plotkują, Audi uspokaja – Ducati nie jest na sprzedaż

Audi w końcu zabrało głos w sprawie krążących od kilku dni plotek o możliwej sprzedaży marki Ducati.

Zamknij