Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP Zmiany w regulaminie MotoGP - opony z chipem i dodatkowe gumy na kwalifikacje Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

Zmiany w regulaminie MotoGP - opony z chipem i dodatkowe gumy na kwalifikacje

W dniu 15 grudnia komisja Grand Prix składająca się z przedstawicieli Dorny, FIM, IRTA i MSMA wprowadziła zmiany w regulaminie. Dotyczą one opon i mają ułatwić życie zawodnikom, kibicom i telewizjom transmitującym wyścigi.

W przyszłym sezonie do opon trafią chipy, które pozwolą na automatyczną detekcję opon. Będzie to oczywiście rozwiązanie bezprzewodowe, które przekaże do rozstawionego na torze systemu pomiaru czasu informację o tym, jakiej opony używa dany zawodnik. Informacja ta będzie dostępna dla zawodników, teamów i oczywiście dla kibiców.

 Zmieni się również alokacja opon. Teraz zawodnik, który awansuje z Q1 do Q2 będzie mógł użyć dodatkowej opony typu slick z miękką mieszanką.

Organizatorzy wprowadzili także zmiany w ogólnej alokacji opon deszczowych. Do dyspozycji będzie pięć opon przednich i sześć tylnych. Jeżeli wszystkie sesje treningowe i kwalifikacyjne odbędą się na mokrym torze, to dyrekcja wyścigu będzie mogła dodać jedną oponę przednią i jedną oponę tylną.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
Zawodnicy będą mieli do dyspozycji więcej opon Zawodnicy będą mieli do dys...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści