Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Z kraju

Trenuj na Slovakiaring

W dniach 10 i 11 września na torze Slovakiaring odbędą się treningi dla motocyklistów organizowane przez firmę GRANDys duo. Impreza tak jak poprzednie, adresowana jest zarówno do amatorów, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji być własnym jednośladem na torze wyścigowym jak również dla tych, którym tor wyścigowy nie jest obcy.

Tor Slovakiaring w skrócie

Długość 5922 m, szerokość: 11-13 m, zakręty: 14 (7 lewych, 7 prawych), najdłuższa prosta: 900 m, 35.000 m2 utwardzonego padoku, 32 Boksy (4,5 x 7,7 m) Stacja benzynowa dostępna na miejscu.

Jak wygląda trening

Każdy z uczestników treningów jest przydzielany do odpowiedniej dla niego grupy. Grupa "A" to zawodnicy z licencją "A" lub "B" . Okrążenie toru Slovakiaring w czasie poniżej 2.25 min. Grupa "B" to zawodnicy z licencją "B" lub bez licencji, których czas okrążenia toru Slovakiaring wynosi od 2.25 do 2.45 min. Grupa "C" to amatorzy prowadzeni przez instruktorów. Dodatkowo grupa "C" jest podzielona na podgrupy 5 - 7 osobowe każda ma swojego osobistego instruktora, za którym porusza się po torze by nauczyć się toru jazdy. Podgrupy różnią się od siebie nadanymi numerami aby łatwiej było się odnaleźć na torze (środkowa cyfra na numerze umieszczonym na motocyklu, wskazuje przynależność do danej podgrupy, np. 236- podgrupa 3). Po pierwszych dwóch treningach (po 30 min.) grupa spotyka się ze swoim instruktorem (na kamizelce ma numer podgrupy) i omawiane są błędy poszczególnych uczestników. Kolejne pięć treningów (po 20 min) pierwszego dnia uczestnicy jadą sami lub w razie potrzeby w dalszym ciągu mogą korzystać z pomocy instruktorów.

Koszt transportu motocykla

Koszt transportu jednego motocykla wynosi 800 zł. Obejmuje odbiór motocykla z dowolnego miejsca w Polsce transport na tor Slovakiaring oraz jego powrotne dostarczenie do miejsca pierwotnego odbioru.

Kto może wziąć udział

Każdy, kto posiada własny jednoślad, nieważne, jaki model - stary czy nowy. Ważne tylko by był technicznie bezpieczny. Dla tych którzy nie posiadają własnego motocykla istnieje możliwość wypożyczenia pojazdu od organizatora.

Jak wziąć udział

Wystarczy wypełnić aktualny formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz na stronie organizatora. Następnie wysłać go drogą elektroniczną lub faksem do biura organizatora. Niezwłocznie dostaniesz potwierdzenie otrzymania zgłoszenia, wraz z nadanym numerem startowym. Zgłosić możesz się też bezpośrednio na miejscu. Pamiętaj jednak, że liczba uczestników jest ograniczona.

Dojazd

Tor Slovakiaringznajduje na Słowacji 40 km na południowy wschód od Bratysławy, Można tam dotrzeć samochodem, ciężarówką lub motocyklem.

 

  • 900 km z Gdańska
  • 660 km z Warszawy
  • 650 km z Poznania
  • 560 km z Łodzi
  • 500 km z Krakowa
  • 460 km z Wrocławia
  • 370 km z Katowic

 

Zainteresowani? Jeśli tak, warto jak najszybciej zgłosić się u organizatora. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.grandysduo.com.pl.

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści