Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Bimota - ponowna ucieczka z własnego pogrzebu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Bimota - ponowna ucieczka z własnego pogrzebu

Legendarna włoska marka Bimota wiedzie ciężki żywot niewielkiej manufaktury, którą regularnie miotają finansowe zawirowania. Władze firmy dementują plotki o ostatecznym upadku i prezentują nową siedzibę w słonecznym Rimini.

Gdybyśmy chcieli opisać wszystkie wzloty i upadki Bimoty, wyszedłby scenariusz na kilka sezonów “Ojca Mateusza z Klanu jak Miłość”. Firma co jakiś czas balansuje na krawędzi bankructwa, po czym znajduje cudowne ocalenie w postaci tajemniczego inwestora na białym koniu. W ostatnich dniach w mediach pojawiły się plotki o kolejnym niekontrolowanym locie ku ziemi, na które stanowczo zareagowały władze Bimoty.

 

 

 

 

 

Firma w 2013 roku pozyskała stabilnego inwestora ze Szwajcarii i za jego pomocą udało się stworzyć model BB3, z którym Bimota wiązała duże nadzieje. Motocykl napędzany był udaną jednostką z BMW S1000RR, nie udało mu się jednak uzyskać homologacji do wyścigów World Superbike, co zaowocowało bolesną porażką całego projektu. Jeśli wierzyć doniesieniom niektórych portali, firma w ostatnich tygodniach zamknęła fabrykę i zawiesiła wszelkie działania biznesowe.

 

W przesłanym do mediów oświadczeniu Bimota twierdzi, że plotki o jej śmierci są grubo przesadzone. Siedzibę firmy przeniesiono do nowej lokalizacji w mieście Rimini, a bieżące działania skupiają się na zapewnieniu serwisu i części zamiennych dotychczasowym klientom. Nie wspomniano o nowych projektach, prawdopodobnie znów trwają poszukiwania dobrego wujka z grubszym portfelem. Tak to jest ze starzejącymi się legendami - z biegiem czasu utrzymanie ich przy życiu kosztuje coraz więcej.

 

 

 

 

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści