Zero Motorcycles na EICMA - Motogen.pl

Obecnie Zero Motorcycles stają się coraz bardziej popularne przede wszystkim w wojsku, policji i innych formacjach mundurowych, ale pamiętajcie, że to również doskonałe rozwiązania dla tych, którzy chcą tanio poruszać się po mieście i poza nim.

Jeżeli chodzi o modele, to pozostaje stały line-up w postaci Zero S, Zero DS i Zero FX. Poprawiono baterie i zasięg maszyn. Teraz będą mogły przejechać do 276 kilometrów w mieście i 141 kilometrów na autostradzie. Oprócz tego będzie można zamontować dodatkowy akumulator w każdym z modeli wyprodukowanym w 2014 roku i później.

 

Zobacz również: Policyjny Zero w akcji.

Zmiany obejmą również wygląd motocykli. Zero S i DS otrzymają nowe owiewki, a w FX dodano miejsce dla pasażera. W przypadku Zero S pojawi się wersja SR, w której mamy do dyspozycji więcej momentu obrotowego, a czas rozpędzania od zera do setki skrócono do 3.3 sekundy. Oprócz tego będzie można wybrać jeden z trzech trybów jazdy – Eco, Sport lub własne ustawienia. W przypadku standardowej ładowarki czas ładowania wynosi od sześciu do dziesięciu godzin. Z dodatkową ładowarką czas ten skraca się do półtorej godziny.

 

>>Zobacz naszą relację na żywo z targów EICMA 2013<<

Autor: Wojciech Grzesiak