Terminarz Mistrzostw Świata oficjalnie ogłoszony - Motogen.pl

Tytularnym sponsorem czempionatu rozgrywanego pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Motocyklowej został wiodący producent środków smarnych do pojazdów silnikowych.

W porównaniu do poprzednich wiadomości, w terminarzu doszło do pewnych zmian. Turniej Challenge w austriackim St. Johann/Pongau odbędzie się ostatecznie tydzień później, w sobotę, 25 stycznia 2014 r.

Pierwszy z finałów indywidualnych mistrzostw świata zostanie rozegrany w podmoskiewskim Krasnogorsku 1 i 2 lutego, czyli tak jak dotychczas planowano. W kolejny weekend (8-9 luty) najlepsze drużyny świata spotkają się na nowoczesnym obiekcie Mega-Łady Togliatti.

Dużą niespodzianką jest z kolei umieszczenie w kalendarzu dodatkowej rundy finałowej, numer dwa, jaka ma się odbyć w lokalizacji nieco egzotycznej, lecz posiadającej duże tradycje. Chodzi o Błagowieszczeńsk, miasto w azjatyckiej części Rosji, które od Chin dzieli jedynie graniczna rzeka Amur. Komisja Wyścigów Torowych FIM zastrzegła jednak dokonanie w późniejszym terminie ostatecznego potwierdzenia w tej materii. Zawody miałyby się odbyć 15 i 16 lutego. Żadnych zmian nie dokonano w stosunku do „Grand Prix” w Assen (8-9 marca), natomiast wielki finał sezonu w Inzell przesunięto o tydzień do przodu. Lodowi Gladiatorzy zawitają tam 22 i 23 marca.