Interkom automatycznie powiadomi o wypadku. Cardo wprowadza ciekawe rozwiązanie - Motogen.pl

Interkom z funkcją powiadamiania o wypadku – Cardo wprowadza takie rozwiązanie w jednym z flagowych modeli. Szkoda, że układ nie jest zbyt dopracowany i będzie testowany na użytkownikach.

W dzisiejszym motocyklowym świecie bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego wielu producentów uwzględnia tę kwestię w swoich urządzeniach, czasem nawet w takich, po których nie spodziewalibyśmy się określonych funkcji. Jednym z takich producentów jest Cardo, które swój najnowszy interkom PackTalk Pro wyposażyło w funkcję wykrywania wypadków.

Co to jest Cardo PackTalk Pro?

Cardo PackTalk Pro to zaawansowany system komunikacji dla motocyklistów, umożliwiający łączność nie tylko między kierowcą a pasażerem, ale także w większych grupach. Dzięki technologii DMC (Dynamic Mesh Communication), użytkownicy mogą komunikować się w dynamicznej sieci, która automatycznie dostosowuje się do zmian w grupie, zapewniając stałe połączenie bez względu na warunki.

Funkcja wykrywania wypadków

Jednym z najnowszych i najważniejszych dodatków do Cardo PackTalk Pro jest funkcja wykrywania wypadków. Jak to działa? System wykorzystuje zaawansowane czujniki, które monitorują ruchy motocykla i kierowcy. W przypadku wykrycia gwałtownego zatrzymania lub upadku, interkom automatycznie aktywuje procedurę alarmową.

Jak działa procedura alarmowa?
  1. Wykrywanie wypadku: Gdy czujniki zarejestrują nieprawidłowy ruch, system natychmiast przechodzi w tryb alarmowy.
  2. Wysyłanie powiadomienia: Interkom wysyła wiadomość alarmową na zaprogramowany wcześniej numer kontaktowy, np. do członka rodziny.

Niestety funkcja działa na razie w dość prymitywny sposób, choć, jak twierdzi producent, jest i będzie stale rozwijana, przy wykorzystaniu danych pozyskiwanych od użytkowników z całego świata. Póki co musimy pogodzić się z tym, że:

  1. System wykrywający wypadek umożliwia kontakt tylko tylko z jednym numerem. Zwiększenie liczby kontaktów alarmowych ma nastąpić wraz z przyszłymi aktualizacjami.
  2. System wymaga zasięgu transmisji danych.
  3. Do działania Cardo Crash Detection wymagana jest obecność trzech elementów – urządzenia, telefonu i zasięgu transmisji danych. Innymi słowy – system nie zadziała bez telefonu podłączonego do usługi transmisji danych.
  4. System obejmuje na razie wyłącznie sieć dróg asfaltowych.

Inne funkcje Cardo PackTalk Pro

Oprócz wykrywania wypadków, Cardo PackTalk Pro oferuje szereg innych funkcji, typowych dla zaawansowanych interkomów:

  • Łączność DMC: Dynamic Mesh Communication umożliwia płynne połączenia w grupie do 15 motocyklistów.
  • Wysoka jakość dźwięku: System wyposażony jest w poprawiony procesor dźwięku.
  • Sterowanie głosowe: Użytkownicy mogą korzystać z komend głosowych.
  • Wodoodporność: Urządzenie jest w pełni odporne na warunki atmosferyczne, co sprawia, że można z niego korzystać w każdej pogodzie.

Podsumowanie

Cardo PackTalk Pro z funkcją wykrywania wypadków to może nie rewolucja w dziedzinie bezpieczeństwa motocyklistów, ale z pewnością kolejny krok w stronę jego poprawy. Po udoskonaleniu, Cardo PackTalk Pro może stać się ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią samotne wyjazdy.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany