Interkomy motocyklowe Interphone U-COM 6R, 7R i 8R. Cechy, właściwości, różnice – który wybrać? - Motogen.pl

Interphone zaprezentowało nowe interkomy U-COM 6R, 7R i 8R. Czym się różnią, jakie mają cechy, właściwości i który z nich wybrać do rozmowy w trakcie jazdy motocyklem? 

Artykuł powstał we współpracy
z siecią Inter Motors.

Interphone, jeden z najbardziej uznanych producentów produkujących interkomy motocyklowe, zaprezentował trzy nowe modele: U-COM 6R, U-COM 7R i U-COM 8R. Chociaż wyglądają podobnie, zakres ich funkcji i możliwości, a także koszt zakupu jest oczywiście różny. Jedną z ważniejszych cech interkomów Interphone jest możliwość łatwego połączenia się z większością urządzeń innych marek – dzięki czemu jeżdżąc w grupie ze znajomymi, wszyscy łatwo się dogadają, niezależnie od marki posiadanego interkomu.

INTERCOM INTERPHONE U-COM 6R

INTERPHOUCOM6R (na dwa kaski: INTERPHOUCOM6RTP) jest najtańszym z prezentowanych interkomów. Wyposażony w technologię Bluetooth 5.2 zapewnia komunikację dwóch motocykli do odległości 1 km. Urządzenie jest kompatybilne z interkomami, wyświetlaczami TFT, GPS oraz OEM od głównych producentów kasków i motocykli dostępnych na rynku. 

Dzięki nowym głośnikom HD 32 mm, produkt zapewnia doskonałą jakość dźwięku. W szczególności skoncentrowano się na głębokich basach. U-COM 6R jest łatwy w montażu i bez problemu obsłużymy go w czasie jazdy w rękawicach motocyklowych. Baterie wystarczają do 15 godzin pracy w trybie interkom, a w tle możemy słuchać muzyki lub komunikatów nawigacji. System najbardziej sprawdzi się podczas wyjazdu z pasażerem lub podróży w dwa motocykle. Główne funkcje i najważniejsze cechy interkomu Interphone U-COM 6R przedstawiono poniżej.

Najważniejsze cechy Interphone U-COM 6R:

 • technologia Bluetooth 5.2,
 • komunikacja między 2 interkomami na dystansie do 1 km,
 • wytrzymałość baterii w trybie interkomu do 15h (może się różnić w zależności od używanych funkcji),
 • szeroka kompatybilność z systemami OEM wbudowanymi w kaski, systemami TFT oraz GPS,
 • klasa szczelności IP67.

Główne funkcje Interphone U-COM 6R:

 • menu z wielojęzyczną obsługą komend głosowych,
 • łączność ze smartfonem,
 • możliwość współdzielenia muzyki,
 • możliwość prowadzenia rozmów przez interkom z jednoczesnym słuchaniem muzyki/instrukcji GPS,
 • możliwość ładowania podczas korzystania z urządzenia,
 • aplikacja na smartfony z systemem iOS oraz Android.

INTERCOM INTERPHONE U-COM 7R

INTERPHOUCOM7R (na dwa kaski: INTERPHOUCOM7RTP) to nowy model, który podobnie jak U-COM 6R, został wyposażony w technologię Bluetooth 5.2, gwarantującą kompatybilność z większością interkomów innych marek i interkomów fabrycznych, zainstalowanych w kaskach. Również on jest wyposażony w nowe głośniki o lepszych basach, baterię wytrzymującą do 15 godzin, a rozmowy mogą się odbywać niezależnie od muzyki czy komunikatów GPS. 

Największą różnicą w U-COM 7R, względem modelu U-COM 6R to możliwość prowadzenia rozmów z 4 innymi użytkownikami w odległości do 1 km. Interkom możemy ładować w trakcie użytkowania, i bez trudu obsługiwać w rękawicach motocyklowych. Można go łatwo zdemontować. Interkom polecany jest dla niewielkich grup motocyklowych (do czterech motocykli).

Najważniejsze cechy i główne funkcje interkomu Interphone U-COM 7R przedstawiono poniżej.

Najważniejsze cechy Interphone U-COM 7R:

 • technologia Bluetooth 5.2,
 • komunikacja w grupie do 4 interkomów w promieniu do 1 km,
 • czas pracy baterii w trybie interkomu do 15h (może różnić się podczas słuchania muzyki, używania PS lub radia),
 • szeroka kompatybilność z systemami OEM wbudowanymi w kaski, systemami TFT oraz GPS dostępnymi na rynku,
 • klasa szczelności IP67.

Główne funkcje Interphone U-COM 7R:

 • menu z wielojęzyczną obsługą komend głosowych,
 • łączność ze smartfonem,
 • współdzielenie muzyki,
 • możliwość prowadzenia rozmów przez interkom z jednoczesnym słuchaniem muzyki/instrukcji GPS w tle,
 • możliwość ładowania podczas korzystania z urządzenia,
 • aplikacja na smartfony z systemem iOS oraz Android,
 • łatwość demontażu urządzenia z kasku dla maksymalnej łatwości używania.

INTERCOM INTERPHONE U-COM 8R

INTERPHOUCOM8R (na dwa kaski: INTERPHOUCOM8RTP) to nowy model wyposażony TYLKO w technologię MESH 2.0, zapewniający komunikację aż z 24 innymi interkomami w promieniu 1,6 km. Zapewnia świetną jakość dźwięku, dzięki nowym słuchawkom z głębokim basem, a bateria w trybie pracy interkomu wytrzymuje aż do 18 godzin. 

Urządzenie jest przystosowane do pracy z większością interkomów innych firm oraz interkomów fabrycznych montowanych w kaskach. Łączy się także z wyświetlaczami TFT w motocyklach, z nawigacjami GPS czy smartfonami z systemem operacyjnym zarówno IOS jak i Android. Oczywiście urządzenie jest łatwe w montażu, obsłudze, także w rękawicach motocyklowych, a podczas rozmowy można słuchać komunikatów GPS czy muzyki w tle. 

Interphone U-COM 8R to świetne rozwiązanie dla zorganizowanych grup (aż 24 motocykle!), ułatwiające bezpieczne prowadzenie kolumny motocykli, umożliwiające wcześniejszą informację o planowanych zmianach kierunku, postoju czy przystanku grupy.

Szczegółowe funkcje oraz najważniejsze cechy Interphone U-COM 8R przedstawiono poniżej.

Zaawansowane funkcje Interphone U-COM 8R:

 • technologia Mesh 2.0 (bez rozmów przez interkom przez Bluetooth),
 • komunikacja w grupie do 24 interkomów w promieniu do 1,6 km,
 • czas pracy baterii w trybie Mesh do 18h (może różnić się podczas słuchania muzyki, używania GPS lub radia),
 • szeroka kompatybilność z systemami OEM wbudowanymi w kaski, systemami TFT oraz GPS dostępnymi na rynku,
 • klasa szczelności IP67.

Główne cechy Interphone U-COM 8R:

 • menu z wielojęzyczną obsługą komend głosowych,
 • łączność ze smartfonem,
 • możliwość prowadzenia rozmów przez interkom z jednoczesnym słuchaniem muzyki/instrukcji GPS w tle,
 • możliwość ładowania podczas korzystania z urządzenia,
 • aplikacja na smartfony z systemem iOS oraz Android,
 • łatwość demontażu urządzenia z kasku dla maksymalnej łatwości używania.

Jak łączyć ze sobą różne interkomy? Sprawdzamy! [VIDEO]

Redakcja Motogen.pl zasięgnęła wiedzy od specjalisty Inter Motors, dzięki której – na podstawie interkomów Interphone i kilku innych marek – mieliśmy okazję sprawdzić, w jaki sposób łączyć ze sobą urządzenia. To nie zawsze jest oczywiste, a podstawą są dwa sposoby komunikacji: w połączeniu interkomowym oraz w sieci mesh… Oglądajcie:

Film do obejrzenia także bezpośrednio na YouTube lub na Facebooku.

Czy warto korzystać z interkomu?

Na koniec warto zadać sobie pytanie: czy warto korzystać z interkomu? Turystyka motocyklowa w więcej niż jedną osobę wyzwala nie tylko chęć, ale i częstą potrzebę komunikacji. Nawet jadąc tylko z pasażerem, możemy wysłuchać lub przekazać spostrzeżenia, informacje o potrzebach, chęci odpoczynku czy sugestie dotyczące zmiany trasy lub miejsca postoju. W takich warunkach Interphone U-COM 6R wydaje się wymarzonym rozwiązaniem. 

W przypadku podróży w kilka motocykli, dochodzą kolejne potrzeby komunikacyjne. Jednej z osób kończy się paliwo, ktoś chce zmniejszyć tempo, inna osoba korzysta z nawigacji i prowadzi grupę – potrzeb i sytuacji jest wiele, a zwykłe gesty czy ustalone wcześniej zasady, ruchy rękoma czy miejsca postoju stają się niewystarczające lub nieaktualne. 

Z powodu niewystarczającej komunikacji rozpadła się niejedna przyjaźń czy grupa przyjaciół wyruszających we wspólną, weekendową podróż. Właśnie w celu uniknięcia wspomnianej sytuacji warto zaopatrzyć się w interkom. Dla niewielkiej grupy znajomych Interphone U-COM 7R wydaje się wprost idealny. 

W sytuacji, kiedy bierzemy udział w paradzie, grupie zorganizowanej, zlocie bądź coraz popularniejszym wyjeździe zagranicznym na wypożyczonych motocyklach, warto korzystać z interkomu. Dlaczego? Z reguły nie znamy przebiegu trasy, nie wiemy, kiedy będzie postój, tankowanie. Skomunikowana grupa zna manewry wcześniej. Łatwo je przekazać tak, aby wszyscy byli przygotowani do skrętu, zjazdu na parking czy stację benzynową. Czasami, nie wszyscy dadzą radę chociażby zdążyć na zielonym świetle. Wówczas można poinformować pozostałych, że wolno poruszamy się daną trasą i czekamy na ich dojazd. Dalsza podróż pozwoli uniknąć stresu i zmniejszyć ryzyko wypadku. 

W przypadku podróży na wypożyczonym motocyklu, możemy także zapytać jak zmienić ustawienia elektroniki, włączyć lub wyłączyć urządzenia dodatkowe, bądź poinformować przewodnika o np. awarii. 

Bez interkomu jazda w grupie jest mniej bezpieczna i sprawia znacznie mniejszą przyjemność. Dla grup motocyklowych i do turystyki w większym gronie polecamy Interphone U-COM 8R.

Sprawdź pełną ofertę interkomów Interphone w sklepie InterMotors.pl, dokonaj wyboru zgodnie z potrzebami i ciesz się turystyką motocyklową bez barier komunikacyjnych.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany