Zawodnicy Suzuki na RMX450Z i RM-Z250 dominują w pierwszej rundzie Mistrzostw Enduro Wielkiej Brytanii - Motogen.pl

Tom Sagar oraz Paul Edmondson wygrali zawody w inauguracyjnej rundzie Brytyjskich Mistrzostw Enduro na torze Thetford Forest w Norfolk.

W klasie Enduro 2 w swoim debiucie w brytyjskich mistrzostwach zwyciężył zawodnik zespołu Putoline Suzuki, Tom Sagar, startujący na nowym Suzuki RMX450Z. Groźny upadek na odcinku specjalnym zaowocował piątą lokatą w klasyfikacji generalnej całych zawodów, ale sam zawodnik był bardzo zadowolony z debiutu.

Tom Sagar: Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w klasie E2. Motocykl był fantastycznie przygotowany do zawodów. Mimo słabej pogody i mokrej nawierzchni, ściganie się na nim było dziś wielką przyjemnością. Wypadek na odcinku specjalnym zaważył na mojej pozycji w klasyfikacji generalnej, ale nie jestem z tego powodu bardzo zawiedziony. Najważniejsze jest to, że pokazaliśmy naszym konkurentom na co nas będzie stać w tym sezonie.

Paul Edmondson, który zadebiutował w mistrzostwach na nowym motocyklu Suzuki RM-Z250, wyprzedził znacznie młodszych rywali i wygrał klasę Enduro 1, a w klasyfikacji generalnej zawodów zajął drugą pozycję, tuż za zwycięzcą klasy Enduro 3, Davidem Knightem.

Paul Edmondson: To była wspaniała pierwsza runda mistrzostw. Tom pojechał fantastycznie i gdyby nie jego upadek na odcinku specjalnym, zajęlibyśmy doskonałą pozycję w klasyfikacji generalnej zespołów. Jeśli chodzi o mnie, to jestem bardzo zadowolony z tego, jak spisują się nasze motocykle. Zawsze wiedziałem, że obie maszyny Suzuki: RMX 450Z i RM-Z250 to dobre i solidnie przygotowane do sezonu motocykle.  Ale nasze dzisiejsze wygrane w obu klasach (E2 i E1) oraz moja druga pozycja w klasyfikacji generalnej inauguracyjnych zawodów dają nam pewność, że są to motocykle zdolne do zdobycia mistrzostwa. Czekamy już z niecierpliwością na kolejne zawody, aby to udowodnić.