Wyjazdy na tory w wakacje. Gdzie się wybrać? - Motogen.pl

Znudziły Cię już tory kartingowe? Chcesz doskonalić swoją technikę jazdy, a przy okazji sprawdzić nabyte umiejętności na homologowanych torach w Europie? Spędź końcówkę wakacji z polską ekipą motoRRaid!

Najbliższe imprezy w kalendarzu, obejmujące okres wakacyjny, to Slovakiaring 17 i 18 sierpnia, Brno – czyli tor z kalendarza Motocyklowych Mistrzostw Świata (21-23 sierpnia), a także Pannoniaring – węgierski tor z nową nawierzchnią i infrastrukturą, który podbił serca polskich motocyklistów (24-25 sierpnia). Sprawdźcie, co dla was zaplanowaliśmy!

Grupa tylko dla „trzysetek”

Małe pojemności na torach z roku na rok zyskują na popularności, a właściciele „trzysetek” na imprezach motoRRaid często udowadniają, że doskonale radzą sobie na dużych obiektach. Dlatego, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, postanowiliśmy na Slovakiaring stworzyć specjalną grupę tylko i wyłącznie dla małych pojemności. To oznacza jeszcze większy komfort jazdy, większe bezpieczeństwo wszystkich uczestników, a także możliwość sprawdzenia się z innymi ze swojej klasy.

Dużo jazdy, mało gadania

Podczas Pannoniaring w sierpniu zaplanowaliśmy podział tylko na 3 grupy (a więc więcej sesji treningowych) z maksymalną liczbą 40 motocyklistów w grupie. Wyścigi typu endurance, sprint, a na zakończenie open track – to wszystko oznacza bardzo dużo jazdy. Ponadto dla głodnych nie tylko wrażeń, doskonała restauracja (chyba najlepsza z torowych), nowa infrastruktura torowa oraz ośrodek basenowy SPA kilka kilometrów od toru. To wszystko czeka na Was. Węgierska pogoda w cenie.

Gwarancja sportowych emocji

Brakuje Wam zdrowej rywalizacji? To świetnie się składa. Z pewnością zainteresują Was amatorskie wyścigi endurance, które odbędą się podczas wydarzeń na Slovakiaring oraz Pannoniaring w sierpniu.

Czym jest endurance? To wyścig długodystansowy, w którym nie tak bardzo liczy się szybkość zawodnika, a bardziej współpraca zespołowa oraz liczba okrążeń, jaką może pokonać jeden zawodnik. Im rzadsze i szybsze zmiany tym większa szansa na zwycięstwo. Wyścigi endurance to jednak przede wszystkim dawka pozytywnych emocji, adrenaliny, ale także zabawa i praca całego zespołu, łącznie z ich osobami towarzyszącymi. Podczas gdy jeden z zawodników jest na torze, drugi odpoczywa, a trzeci szykuje się do wyjazdu. Natomiast osoby wspierające monitorują jadącego zawodnika, przygotowują drugi motocykl do wyjazdu czy też po prostu pomagają w pracach technicznych. Wzięcie udziału w wyścigu jest bezpłatne dla uczestników track-day’a motoRRaid.

Testuj!

Tor motocyklowy to doskonałe miejsce, aby sprawdzić nie tylko swoje możliwości, ale też motocykla – nie tylko swojego. Podczas imprez motoRRaid do testów uczestników dostępny będzie najnowszy motocykl Honda CBR1000RR-R Fireblade. Jedyny warunkiem, który trzeba spełnić, jest wpłata zwrotnej kaucji w wysokości 200 EUR lub 1000 zł. Na jazdy można zapisywać się w recepcji podczas imprezy, ale jeśli zależy Ci na gwarancji miejsca – napisz już teraz na [email protected] – ostatnio wszystkie sesje testowe były zajęte i mieliśmy listę rezerwową.

Nie czekaj – zakończ te wakacje, robiąc to co lubisz!

Sprawdź wszystkie wyjazdy: www.mrr.bike/sport

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany