Pożar motocykli w boksie toru Barcelona - Motogen.pl

Zgromadzeni motocykliści zareagowali natychmiastowo, ogień udało się szybko ugasić.

Lockdown już za nami, wszyscy jesteśmy napaleni na track daye. Niestety na torze Circuit de Barcelona-Catalunya zrobiło się trochę zbyt gorąco…

W czasie serwisowania motocykla doszło do wzniecenia pożaru. Na szczęście udało się go szybko ugasić – przyczyniło się do tego wielu zgromadzonych motocyklistów. Na filmie widać, jak osoby w kombinezonach biegną z dużymi gaśnicami na kółkach, obecnymi w każdym padoku.

Nikomu nic się nie stało. Budynek odniósł niewielkie straty. Ogień rozpoczął się od BMW S1000RR, które już nie wygląda zbyt dobrze – tak samo jak zaparkowana obok Yamaha R1.

Według doniesień pożar rozpoczął się po tym, jak w BMW S1000RR opróżniono zbiornik paliwa, aby go zdjąć i naprawić usterkę elektryczną. Dokładna przyczyna nie została ustalona.

Wspomnieć należy, że opary benzyny są znacznie bardziej łatwopalne, niż sama benzyna. Zapłon mogło wywołać zwarcie instalacji czy nawet zwykłe wyładowanie elektrostatyczne.

Gdy pracujecie przy swoich motocyklach we własnym garażu, pamiętajcie od dobrej wentylacji pomieszczenia. Nie zaszkodzi też posiadać w garażu sporą gaśnicę.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany