World Crosser – Yamaha zatwierdza znak firmowy - Motogen.pl

Kiedy Yamaha pokazywała koncepcyjny motocykl World Crosser, zapowiadano, że nie trafi on do produkcji. Najwyraźniej jednak firma zmieniła zdanie.

Kiedy po raz pierwszy pokazano bazującego na modelu Super Tenere World Crossera na ubiegłorocznych targach Intermot, Yamaha zakładała, że ma być on wyłącznie inspiracją dla podróżników motocyklowych i nie trafi do produkcji. Teraz okazało się, że Yamaha zastrzegła znak towarowy World Crosser dla motocykli i elementów zamiennych do nich, co może oznaczać, że turystyczny jednoślad niekoniecznie pozostanie koncepcją projektantów. Prawdopodobne jest również to, że Yamaha wykorzysta nazwę World Crosser w przypadku linii akcesoryjnych dodatków do modelu Super Tenere.

Koncepcyjny World Crosser wyposażony został w jednoosobową kanapę, zawieszenie Ohlins wykonane z superlekkich komponentów oraz wydech Akrapovic, który ma poprawiać dynamikę motocykla. Yamaha wyposażyła jednoślad w zintegrowany z przednią szybą system GPS, co ułatwia kierowcy korzystanie z nawigacji.

Z kolei Suzuki zastrzegło ostatnio znak towarowy S-Cross do wykorzystania w przypadku samochodów, motocykli, quadów oraz części zamiennych do tychże. Czyżby wkrótce szykowała się nam kolejna japońska nowość terenowa?