Wielkość światowej produkcji motocykli marki Honda przekroczyła 200 milionów sztuk - Motogen.pl

Tokio, Japonia, 30 października 2008 – Honda Motor CO., Ltd. ogłosiła, że pod koniec września 2008 roku wielkość ogólnoświatowej produkcji motocykli marki Honda przekroczyła 200 milionów sztuk. Firma osiągnęła ten przełomowy wynik w 60. roku produkcji, która rozpoczęła się w 1949 roku modelem Dream D-type.

Historia działalności Hondy w branży motocyklowej rozpoczęła się w 1949 roku masową produkcją modelu Dream D-type. Poza Japonią firma rozpoczęła wytwarzanie jednośladów w Belgii w 1963 roku. Od tamtej pory nieustannie inwestuje ona w lokalne fabryki w wielu krajach świata zgodnie z ideą, aby „produkować blisko klienta”. Honda najpierw poznawała nowe rynki i działając w branży motocyklowej stworzyła fundamenty, które potem posłużyły jako solidna baza dla biznesu samochodowego. Obecnie motocykle tej marki powstają w 32 fabrykach zlokalizowanych w 22 krajach na całym świecie. Co więcej, Honda wybudowała wiele ośrodków rozwojowo-badawczych wspierających motocyklową działalność firmy. Działają one w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Tajlandii, Chinach i Indiach, a ich zadaniem jest opracowywanie pojazdów zgodnych z oczekiwaniami lokalnych klientów.

W 2004 roku światowa, roczna sprzedaż motocykli Hondy przekroczyła pułap 10 milionów sztuk, a trzy lata później osiągnęła 13,47 miliona sztuk. Firma przewiduje, że w roku 2010 będzie sprzedawać ponad 18 milionów motocykli rocznie. Do momentu osiągnięcia tego celu Honda będzie kontynuować politykę, aby oferować produkty zgodne z coraz bardziej różnorodnymi potrzebami klientów na całym świecie.