Valentino Rossi kierowcą fabrycznym BMW! - Motogen.pl

Rossi ponownie otrzymał kontrakt fabryczny – ale nie w motocyklach. Został kierowcą wyścigów samochodowych GT3 World (i nie tylko!) z fabrycznym wparciem marki BMW!

Legendarny Doctor zakończył swoją karierę zawodnika wyścigów motocyklowych w 2021 roku, ale od razu wiadomo było, że wyścigów nie porzuci tak po prostu. W MotoGP wciąż jest obecny, chociażby za sprawą zespołów, które prowadzi. Ponadto od razu po zejściu z motocykla, wsiadł do samochodu – został pełnoetatowym kierowcą wyścigowym w klasie GT3 World, gdzie miał całkiem niezłe wyniki! Ponadto jego starty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kibiców.

Rossi znowu kierowcą fabrycznym

W sezonie 2022 Valentino ścigał się w serii GT World z zespołem WRT. Na najbliższy sezon 2023, jego ekipa zmieniła współpracę – zamieniono samochody Audi na samochody BMW M4 GT3. W tej wiadomości nie byłoby nic nadzwyczajnego…

Jednak wczoraj marka BMW oficjalnie ogłosiła, że Valentino Rossi dołącza do listy zawodników fabrycznych BMW M Motorsport!

Poprzez podpisanie umowy fabrycznej pomiędzy Rossim i BMW należy rozumieć, że niemiecka marka docenia wyniki zawodnika oraz że widzi wysoki potencjał. Poza startami w serii GT World, Vale ma także pojechać w barwach BMW w 12-godzinnym wyścigu Barthust. Jako reprezentant BMW, Rossi z pewnością pojawi się także w kolejnych wydarzeniach.

Co z motocyklami? Rossi na BMW M 1000 RR?

Skoro Rossi podpisał kontrakt z BMW, to natychmiast nasuwa się pytanie – a co z motocyklami BMW Motorrad? Oczywiście oficjalnie są to dwa zupełnie różne przedsięwzięcia, które nie mają ze sobą nic wspólnego…

Jednak nie wyobrażamy sobie, aby żadna ze stron nie chciała wykorzystać takiej sposobności. Czy Valentino Rossi chciałby polatać motocyklem BMW Motorrad po torze? Czy marka BMW nie chciałaby wykorzystać legendarnego wizerunku Rossiego, aby pokazać na przykład swoje aerodynamiczne działo sztuki M 1000 RR 2023? Odpowiedzcie sobie sami. My trzymamy kciuki.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany