Udany debiut Amatorskiego Pucharu Motocyklowego - Motogen.pl

W niedzielę 29 kwietnia 2012 w gorącej atmosferze odbyła się pierwsza runda Amatorskiego Pucharu Motocyklowego Motopark Ułęż, w której udział wzięło trzydziestu uczestników zmagających się w trzech klasach. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej okazał się Radosław Trzmiel, natomiast rekord toru (2:02,901) należy do Rafała Popławskiego.

Amatorski Puchar Motocyklowy to nowy projekt Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Let’s Drive, którego twórcy – zachęceni  powodzeniem funkcjonującej od ubiegłego roku Motocyklowej Szkoły Jazdy – postanowili wyjść na przeciw potrzebom motocyklistów i stworzyć nową, atrakcyjną formułę szkoleniową z pomiarem czasu. Podczas pierwszej rundy dopisała frekwencja zarówno uczestników, jak i publiczności. Trzydziestu zawodników-amatorów, wyposażonych w profesjonalne kostki pomiarowe o dokładności do 1/1000 sekundy, rywalizowało w klasach: B – do 650 ccm, C – powyżej 650 ccm oraz N – motocyklistów uczących się sztuki torowej z Arturem Wajdą.

 

Najlepszy w klasie B okazał się Rafał Popławski, drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Paweł Kozarzewski i Sławomir Pruś, w klasie C najszybsi byli: Radosław Trzmiel, Artur Duda i Łukasz Fąfara. W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu uplasował się Radosław Trzmiel, nagrody otrzymali również Rafał Popławski i Artur Duda.

 

Kolejne rundy, podczas których można będzie pobić należący aktualnie do Rafała Popławskiego rekord toru (2:02,901) odbędą się 29 lipca, 12 sierpnia i 23 września. Koszt udziału w każdej imprezie to 250 zł po wcześniejszej rejestracji na stronie www.LetsDrive.pl lub 300 zł na miejscu.

 

Szczegóły oraz galerię zdjęć znajdziecie na stronie www.LetsDrive.pl lub fanpage’u Let’s Drive.