Stacje Orlen: maksymalne obniżenie cen paliw, tańszy płyn do dezynfekcji, bezkontaktowa płatność przez apkę - Motogen.pl

Sieć Orlen wychodzi naprzeciw kierowcom w czasie pandemii. Najważniejszą informacją są maksymalne obniżki za paliwo.

Niższe ceny paliw

Sytuacja gospodarcza związana z pandemią spowodowała, że ceny paliw spadają. Orlen komunikuje, że od początku tego roku obniżki wyniosły średnio około 46 groszy na litrze benzyny 95 i 60 groszy na litrze ON.

Wczoraj Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN poinformował, że planowane są dalsze, maksymalne obniżki:

https://twitter.com/DanielObajtek/status/1239529933296320512

Obniżki możliwe są dzięki optymalizacji kosztów produkcji i spadającym cenom ropy. Jak czytamy w komunikacie PKN Orlen:

„W obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, część społeczeństwa, ze względów sanitarnych korzysta z własnych aut w miejsce komunikacji zbiorowej. Klienci, korzystający z oferty stacji koncernu, przy tym samym budżecie, będą dłużej jeździć na jednym baku paliwa. To także korzystne rozwiązanie dla przedstawicieli służb mundurowych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii.”

Tańszy płyn do dezynfekcji

Przy panoszącym się koronawirusie bardzo ważne jest dbanie o higienę, a w tym częste mycie rąk. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, PKN Orlen rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk…

Pierwsze partie płynu, które pojawiły się na stacjach, kosztowały 95 zł za 5-litrowe opakowanie, co wzbudziło spore oburzenie.

Wczoraj PKN Orlen poinformował: „Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) zezwolił ORLEN OIL na użycie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk etanolu o jakości farmakopealnej, tj. nieposiadającego certyfikatu Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA.”

Nowy środek spełnia najwyższe standardy jakości, a jest znacznie tańszy. Ponadto Orlen uruchomił drugą linię produkcyjną płynu. W efekcie płyn stanie się tańszy oraz dostępny będzie także w mniejszej butelce o pojemności 1 litra w cenie 15 zł. Do tego 5-litrowe bańki (w cenie 60 zł) dalej pozostaną w sprzedaży.

Nowa dostawa trafi na stacje pod koniec tygodnia. Obowiązuje limit jednego opakowania na jednego klienta.

płyn do dezynfekcji orlen

Płatność bez konieczności wchodzenia na stację

Na stacjach Orlen można dokonywać płatności za paliwo bez konieczności wchodzenia do budynku, a więc bez konieczności kontaktu z innymi ludźmi. To może znacznie zredukować ryzyko zarażenia koronawirusem.

Płatności za paliwo można dokonywać za pomocą aplikacji mobilnej ORLEN Pay bezpośrednio przy dystrybutorze.

Aplikacja dostępna jest na Androida oraz na iPhone. Wystarczy dodać swoją kartę płatniczą do aplikacji, a płatność dokonuje się po zeskanowaniu kodu QR na dystrybutorze. Faktura za paliwo przychodzi na podany adres email.

orlen pay do płacenia przy dystrybutorze

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany