Na początku lutego zarząd Polskiego Koncernu Naftowego Orlen podjął decyzję o wprowadzeniu zmian umożliwiających zwiększenie obrotów w niedziele wyłączone z handlu.

Jak się okazuje Orlen poprzez swoje stacje benzynowe będzie w te dni sprzedawał sprzęt AGD, ryby, mięsa, biżuterię czy gorące przekąski.

Prognozowany jest tak duży popyt, że najprawdopodobniej trzeba będzie zatrudnić dodatkowy personel (ciekawe, czy ten sam, który zostanie zwolniony w wyniku restrukturyzacji zatrudnienia w supermarketach).

Mamy też cichą nadzieję, że Orlen zorganizuje osobne kasy dla kierowców – czy po zatankowaniu chcielibyście stać w kolejce przez pół godziny, tylko dlatego, że ktoś przed wami zastanawa się czy kupić rybę wędzoną czy telewizor plazmowy?

Warto wspomnieć że od marca 2018 handel w niedzielę będzie dozwolony tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, w 2019 roku w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, a od początku 2020 roku wszystkie niedziele będą wolne od handlu, poza weekendami przedświątecznymi.

Więcej w Ciekawostki
Drogowe szaleństwa: jazda sportem po autostradzie

Od strony zdroworozsądkowej i bezpieczeństwa dla innych użytkowników drogi, trudno pozostawić na kierowcy motocykla przysłowiową "suchą nitkę". Mamy jednak wrażenie,...

Zamknij