Dakar 2016: Nowa gwiazda ORLEN TEAM zbliża się do mety Rajdu Dakar! - Motogen.pl

Cyber Marian – charyzmatyczny YouTuber – dołączył do zawodników ORLEN Team na kilka dni przed wylotem do Argentyny, czym wzbudził duży niepokój wśród faworytów. Z szacunkiem o umiejętnościach Cyber Mariana wypowiadał się Marc Coma dyrektor sportowy rajdu Dakar, który widział Mariana w akcji. (Fast and Furious 7, Car Wars)
 
Samo przybycie YouTubera do Buenos Aires było szeroko komentowane w lokalnej prasie. Fotoreporterzy uchwycili nowego zawodnika ORLEN Team już na lotnisku, kiedy odbierał nadany z Warszawy składak. Na biwaku wśród swoich kompanów czuł się jak ryba w wodzie, a po tremie nie było śladu.
 
Z pokorą wysłuchiwał rad doświadczonych kolegów. Merytoryczną pogawędkę uciął sobie z Adamem Małyszem i Markiem Dąbrowskim. O życiu i trudach rywalizacji rozmawiał z kapitanem ORLEN Team Jackiem Czachorem. Z Kubą Przygońskim serwisował rower przed startem odwołanego etapu. Quadowiec Rafał Sonik opowiedział debiutantowi o euforii i rozczarowaniach, a jedyny rider w zespole Kuba Piątek ostrzegł przed pułapkami na trasie.
 
Tak przygotowany i otoczony opieką merytoryczną ORLEN Team ruszył składakiem na trasę…