Sportbike 703RR i L3 Super Adventure. Zontes szykuje dwie opcje atomowe na Europę - Motogen.pl

Insta sport 703RR i adventure L3 mogą srogo namieszać na europejskim rynku. Znając szczodrość Zontesa w kwestii wyposażenia i wiedząc jak mogą wyglądać te maszyny, spodziewamy się że osiągną sukces.

Zontes zdążył się już rozgościć na polskim rynku. Dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny i bogatemu jak na reprezentowane klasy wyposażeniu, sprzedaż motocykli tej marki ma się dobrze, a dobrą passę wspierają pozytywne opinie o niskiej awaryjności. Polski importer ma w swojej ofercie aż 20 modeli o pojemnościach od 125 do 350 cm3 i w kilku segmentach. Słowem – oferta jest bogata, choć małolitrażowa.

Podczas ostatnich targów EICMA, chińska firma zaprezentowała przedseryjne modele dwóch motocykli – sporta 703 RR oraz L3 Super Adventure z kołami 21 i 18 cali. Oba wyposażono w nowy trzycylindrowy silnik o pojemności 699 cm3 – w sporcie osiąga on moc 110 KM i 75 Nm, w drugim modelu 101 KM i 85 Nm. 703 RR idealnie wpisuje się zatem w zyskujący popularność segment insta sportów, reprezentowany przez Yamahę R7 i Aprilię RS660. Zontes zyskuje jednak w tym gronie trzycylindrowym silnikiem, przez co jego bezpośrednim rywalem jest nowy Triumph Daytona 660.

L3 Super Adventure, w zatłoczonym ponad miarę segmencie adventure średniej klasy będzie mieć ciężko, szczególnie, że za bezpośrednią rywalkę ma Yamahę Tenere 700. Na plus trzeba mu zaliczyć dopracowany design i, tradycyjne dla motocykli tej marki bogate wyposażenie. Innych wersji, bazujących na tym silniku, Zontes nie pokazał, ale nie jest wykluczone, że producent zdecyduje się pokazać także nakeda – podobnie jak w przypadku modeli 310 i 350.

Skąd dziś informacje o tych motocyklach? Są dwa źródła – pierwszym jest informacja pochodząca z rynku chińskiego, gdzie Zontes zaprezentował kompletny silnik, wzorowany na konstrukcji CP3 Yamahy. Drugie źródło to magazyn Motorrad, który poinformował o zgłoszeniu patentowym, obejmującym aluminiową ramę motocykla, także wzorowaną na konstrukcji Yamahy MT 09.

To na razie tylko jaskółki, zapowiadające nowości w ofercie Zontesa, producenta jednych z najciekawszych maszyn z Państwa Środka. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój wypadków.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany