Przyłapano: Ducati Multistrada V4 2021 w gotowej formie - Motogen.pl

Oto nowa Multistrada V4 bez kamuflażu.

Plotki dotyczące zupełnie nowej Multistrady V4 krążą po świecie od kilku lat. W końcu, w drugiej połowie 2019 roku przyszło oficjalne potwierdzenie, że Multistrada V4 zostanie zaprezentowana, ale dopiero na sezon 2021.

Teraz wiele wskazuje na to, że termin nie zostanie opóźniony. Komuś udało się przyłapać motocykl w ukończonej formie. Multistrada V4 wygląda, jakby była gotowa do produkcji. Jedyną formą „ukrycia” motocykla jest czarny lakier matowy nałożony sprayem na czerwone plastiki.

Wizualnie linie motocykla są spójne z serią Multistrada, ale w bocznych owiewkach widać spore otwory wentylacyjne. Rama jest zupełnie nowa, podobnie jak w pozostałych V4, silnik jest elementem nośnym. Tylna rama pomocnicza jest widoczna, kratownicowa, stalowa. Dwustronny wahacz ma ciekawą, otwartą konstrukcję. Nie zabrakło LEDowych świateł oraz zegarów w formie ekranu TFT.

Zauważyliście radary? Znalazły się pomiędzy przednimi reflektorami oraz pod tylną lampą. Będą obsługiwały układ Advanced Rider Assistance System, na który złożą się między innymi aktywny tempomat oraz ostrzeganie przed przeszkodami.

Wygląda na to, że z przodu znajdziemy 19-calowe koło, a z tyłu 17″. Nie znamy szczegółów dotyczących osiągów silnika. Można liczyć, że 4 cylindry w układzie V4 o pojemności 1103 ccm zostaną skonfigurowane na około 190 KM mocy.

Kiedy Ducati zaprezentuje Multistradę V4? Nie wiadomo. Może już za kilka dni, a może w listopadzie. Przez pandemię wiele się zmieniło, EICMA została odwołana. Najprawdopodobniej Multistrada V4 rozszerzy ofertę, bez zastępowania dotychczasowych modeli.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany