Mój pierwszy start w Hard Enduro Drapak Rodeo rozgrywany na Czechach w miejscowości Petrikovice uważam za udany – cały czas obawiałem się o załamanie pogody .

W pierwszym dniu, w prologu zająłem 74 miejsce na prawie 400 startujących i zostałem odpowiednio, według wyniku, przydzielony do klasy Open A (Mistrzostwa Czech). Nie byłem jednak zbytnio zadowolony z tego wyniku, ponieważ wiedziałem że dnia następnego ustawiają nas na starcie wyścigu według kolejności przyjazdu w kwalifikacjach.

Dzień 2 Hard Enduro wystartowałem z 74 pozycji – na początku trochę zbetonowało mi ręce przez mocno wystające korzenie i kamienie w potokach. Po godzinie jazdy w ciężkim terenie, gdy się już rozjeździłem, poczułem że jadę . Starałem się unikać niepotrzebnych błędów, jechałem równym tempem praktycznie całą trasę, aż do 12 CP z 14 gdzie większość zawodników była wciągana linami do góry. Od tego momentu Drapak na prawdę przypadł mi do gustu. Ostatnie 2 CP były na prawdę HARD czyli takie jak być powinny; po niecałych 2h jazdy, na mecie pojawiłem się z 7 wynikiem.

Krzysztof Nędzka w akcji…

Dzień 3 Trasa ta sama co w dniu poprzednim; widziałem że będę jechał dużo szybciej. Jechałem szybkim tempem, na ile pozwalała trasa (wieksze koleiny,bardziej wystające korzenie). Ostatecznie udało się przejechać bez większych afer zapewne przez 7 pozycję startową w tym dniu i ukończyłem go na pozycji 4 finiszując ze stratą 10 sekund do trzeciego zawodnika.

Podsumowując Drapak zaliczony na bardzo dobrym, TOP 5th. Cieszę się bardzo, że nie uszkodziłem w żaden sposób siebie ani motocykla !

Bardzo dobra lekcja i trening przed nastepnymi zawodami. Teraz czas na 2 wyjazd w tym sezonie – tym razem do Rumuni na HARD EDNURO PANORAMA. Będą to cztery ciężkie dni jazdy w trudnym terenie! Relacja już wkrótce . . . !

Trzymajcie Kciuki Pozdrawiam Krzysztof Nędzka Criss #11

Więcej w Motocross
Dirtbike.pl Husqvarna Team – zawody 22-23.04.2017

W dniach 22-23.04 odbyła się długo wyczekiwana I i II runda Pucharu Polski Cross Country. Słynący z pustynnych piasków Żagań...

Zamknij