Nowe motocykle Ducati - 959 Panigale, 939 Hypermotard i Hyperstrada 939 - Motogen.pl

California Air Resources Board zajmuje się certyfikowaniem pojazdów pod kątem zgodności z tamtejszymi normami dotyczącymi spalin. Dzięki CARB już nie raz dowiadywaliśmy się o nowych modelach motocykli zanim zdążył nas o tym poinformować producent.

W przypadku Ducati kolejnymi modelami, które pojawią się w tym roku będą 959 Panigale, Hypermotard 939, Hypermotard 939 SP oraz Hyperstrada 939. Ducati 899 Panigale pojawiło się na rynku w 2014 roku i od tego czasu nie odczekało się żadnej aktualizacji, a teraz otrzyma nowy silnik i trochę urośnie. Podobnie jest Hypermotardem, który dotychczas był napędzany silnikiem o pojemności 821 cm3. Hyperstrada również otrzyma motor 939 i będzie w jednej linii z Hypermotard pomimo, że zastosowaniem bliżej jej do bycia „małą” Multistradą.

Ducati zapowiedziało na ten sezon 9 nowych modeli. Wiemy już o Monster 1200 R, który został przedstawiony we Frankfurcie. Teraz poznaliśmy kolejne trzy. Wszyscy liczą, że w tej dziewiątce znajdzie się również cruiser w stylu Diavela z napędem paskowym. O tym, że Diavel nie doczeka się aktualizacji możemy być pewni, ponieważ Włosi przedstawili odświeżoną wersję Carbon na rok 2016.

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak