Najdroższy chopper na świecie - Motogen.pl

Garaż customowy House of Thunder, mieszczący się w niemieckiej Lubece, stworzył najdroższego na świecie choppera, który trafi do nabywcy wraz z luksusowym jachtem transoceanicznym.

Jacht został wyprodukowany przez turecką firmę Sunrise Yachts. Ma 45 metrów długości, a na tyłach mieści garaż z dwiema łodziami ratunkowymi, dwoma skuterami wodnymi oraz customowym Harley-Davidsonem, który został pomalowany tak, by pasować do luksusowej łodzi. Motocykl bazuje na seryjnym modelu H-D Rocker. Rama została przemalowana, a błotniki i zbiornik paliwa wykonane ręcznie. Kierownica customa jest składana tak, by ułatwić przenoszenie motocykla na pokład i jego parkowanie. Co najciekawsze, to nie chopper jest dodatkiem do jachtu, lecz odwrotnie, choć można by zastanawiać się, jakim cudem motocykl może kosztować odpowiednio 624 miliony polskich nowych złotych. I czy znajdzie się chętny, by go kupić, nawet z taką łodzią.

Niemcy z House of Thunder zastrzegają, że pozostaną przy tworzeniu 'zwykłych’ customów, ale prężnie rozwijający się rynek produktów luksusowych pozostaje wyzwaniem, któremu przynajmniej od czasu do czasu będą chcieli sprostać.