MotoGP 2019 karuzela transferowa Pedrosy, Lorenzo, Petrucciego - Motogen.pl

Lukę w Ducati po Jorge Lorenzo wypełni Danilo Petrucci odchodzący z satelickiego zespołu Pramac Ducati. Czy jego miejsce zajmie Dani Pedrosa, czy odejdzie z MotoGP? Czas pokaże – ostatnio wyniki były rozczarowujące, ale Dani miewał przebłyski formy.

Wraz z pozyskaniem Lorenzo Repsol Honda będzie miał wyjątkowo mocny skład i dwóch hiszpanów w swojej stajni. Biorąc pod uwagę, że sponsor tytularny jest hiszpańskim koncernem paliwowym, wizerunkowo wszystko do siebie pasuje. Tylko ich style jazdy różnią się na tyle, że ciężko będzie zbudować motocykle odpowiadające zarówno Marquezowi jak i Lorenzo. Czy to oznacza walkę do ostatniego zakrętu obydwu panów? A może jedną wielką kłótnię? A może Marquez jest już po słowie np. z Yamahą? Do wczoraj przejście Lorenzo do Hondy wydawało się podobną abstrakcją…

Narodowościowych smaczków w sezonie 2019 będzie więcej. Ducati, włoska marka będzie zatrudniła włoskich kierowców. W końcu zarówno Andrea Dovizioso jak i Danilo Petrucci pochodzą z Włoch. Na tym tle, Yamaha o ile nie zmieni swojego składu pogodzi obydwie narodowości, mając w swoim składzie najbardziej utytułowanego zawodnika w stawce, Valentino Rossiego (włocha) oraz Mavericka Vinalesa (hiszpana), który moim zdaniem nie pokazał jeszcze swojego potencjału. Czy zbudują pojazd umożliwiający nawiązanie walki z Hondą i Ducati?

Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Myślę,że dopóki nie wyjaśni się przyszłośc Pedrosy, roszady międzyzespołowe trochę się uspokoją. Osobiście widziałbym go w Pramac Ducati albo Suzuki za Alexa Rinsa.

Więcej o motocyklach Ducati