Motocykl klasyczny na prawko kat. B? Sprawdź Junak M12 Cafe 125 - Motogen.pl

Jest klasyczny. Jest minimalistyczny. Jest dostępny na prawo jazdy kategorii B. Przyglądamy się jednemu z bardziej stylowych motocykli 125 dostępnych na rynku. Poznajcie Junaka M12 Cafe 125.

Jedną z piękniejszych rzeczy w motocyklizmie jest to, że każdy znajdzie sposób na wyrażenie siebie. Ile osobowości – tyle typów motocykli. Współczesne jednoślady już w standardzie potrafią wyglądać jak najlepsze customy, a popularne w ostatnich latach cafe racery i scramblery znalazły odzwierciedlenie w seryjnie produkowanych pojazdach. Co najlepsze, modne style przedarły się do głównego nurtu jednośladów… i to bez względu na markę i pojemność!

W ofercie Junaka można znaleźć cały przekrój motocyklowych emocji. Od sportowych motorowerów w miejskim stylu, chociażby takich jak Junak 906, po nakedy o sportowym charakterze jak Junak 125 Racer. Ale co jeśli szukamy klasycznego bobbera na prawo jazdy kategorii B?

Odpowiedź: Junak M12 Cafe 125

Junak M12 Cafe 125 to odpowiedź na potrzeby wszystkich motocyklistów, którzy marzą o klasycznych motocyklu w stylu amerykańskiego bobbera. To połączenie minimalizmu z powrotem do korzeni. Do czasów, kiedy motocykl przede wszystkim miał dawać radość z jazdy. I taką radość obiecuje Junak M12 Cafe 125, który dostępny jest dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B (minimum 3 lata) lub posiadaczy prawa jazdy kategorii A1.

M12 Cafe to 125-ka, ale niech niewielki, jednocylindrowy silnik nas nie zmyli. Ten klasycznie wyglądający sprzęt oferuje wszystko, co najlepsze w bobberach. Poczynając od wygodnej, nierozciągniętej pozycji i nisko poprowadzonego siedzenia. To drugie znajduje się na wysokości zaledwie 730 mm, więc nawet początkujący motocykliści będą czuli się pewnie i komfortowo. W manewrowaniu przy niskich prędkościach sprzyja także niska masa, która nie przekracza 141 kg.

Junak M12 Cafe 125 czerpie z najlepszych historycznych inspiracji. Krótki zadupek z minimalistyczną kanapą i ukrytą lampą LED, gumowe osłony lag przedniego zawieszenia w harmonijkowym stylu i w końcu piękne, klasyczne szprychowe koła. Obok M12 Cafe ciężko przejść obojętnie. Producent dopracował detale, a za przykład niech posłuży rewelacyjny, krótki wydech. Ale wygląd to nie wszystko…

Zobacz też: Junak M12 Cafe 125 w stunterskim teście Motogen.pl

Junak M12 Cafe 125 całkiem niedawno trafił do redakcji Motogen.pl, a my w ramach testu oddaliśmy go w ręce Maćka Dopa. Jest to profesjonalny stunter, który m.in. dzierży rekord Guinnessa w najdłuższym nieustannym paleniu gumy – niemalże 4,5 kilometra!

Jak M12 Cafe sprawdził się w teście oraz w rękach Maćka? Obejrzyjcie!

Junak M12 Cafe 125 w akcji

Jednocylindrowy, chłodzony powietrzem silnik wyposażony we wtrysk paliwa rozpędza Junaka bez większych problemów do 90 km/h. Co jeszcze ważniejsze, taką prędkość można utrzymać na trasie, dzięki czemu Junak M12 Cafe sprawdzi się także poza miastem. Wypadom na wycieczki sprzyja niskie spalanie nieznacznie przekraczające 2 L / 100 km i 13,5 L zbiornik paliwa. O siłę hamowania dbają dwie tarcze hamulcowe z przodu oraz układ CBS. W zawieszeniu znajdziemy klasyczny widelec z przodu i jeszcze bardziej klasyczne, pojedyncze amortyzatory z tyłu.

W mieście Junak M12 Cafe 125 nie ma sobie równych. Dotyczy to zresztą wszystkich motocykli tej pojemności, których niska masa, niewielkie gabaryty i niskie spalanie idealnie wpisują się w dojazdy do pracy czy szkoły. M12 Cafe dokłada do tego świetny styl. Nietrudno wyobrazić sobie w zestawie z Junakiem: otwarty kask z kolorową szybą, skórzaną kurtkę i motocyklowe jeansy. Lub koszulę w kratę, jak na powyższym filmie.

Styl dla każdego

M12 Cafe wpisuje się w wymagania zmienionych w 2014 roku przepisów, w myśl których osoby posiadające prawo jazdy kategorii B (od minimum 3 lat) mogą poruszać się jednośladami do 125 ccm pojemności. I to świetna wiadomość – Junak M12 Cafe 125 to jeden z lepszych wyborów na pierwszy motocykl. Niska masa, niski fotel, wygodna pozycja, sprawne hamulce. Czego chcieć więcej?

M12 bazuje na sprawdzonej konstrukcji z poprzednich lat, na czele z bezawaryjnym silnikiem. Koszty eksploatacji motocykla tej kategorii pojemnościowej są minimalne, a każdy kupujący nowego Junaka otrzymuje dwuletnią gwarancję na pojazd.

Jak już jesteśmy przy cenach – Junak M12 Cafe 125 kosztuje zaledwie 12 799 zł. Zamówić można go jeszcze dziś, odwiedzając stronę junak.com.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany