Moto Guzzi V12 LeMans Concept - Motogen.pl

Moto Guzzi powraca z innowacyjnym i wyjątkowym dziełem sztuki na dwóch kołach, czyli koncepcyjnym modelem V12 LeMans.

Koncepcyjna maszyna, która wzbudziła podczas targów Eicma niemałe zainteresowanie zwiedzających, jest dziełem dwóch projektantów: Miguela Galluzzi i Pierra Terblanche. Trzeba przyznać, że motocykl prezentuje się co najmniej ciekawie, futurystycznie i nietypowo. Nie dziwi zatem, że koncepty marki Moto Guzzi w tym roku zdobyły nagrodę „Motorcycle Design Association Award”, czyli dokładnie to samo wyróżnienie, które w 2008 przypadło modelowi Ducati Streetfighter.

Maszyna została zbudowana wokoło jednostki o pojemności 1200 ccm. Silnik to V-Twin o kącie rozwarcia 90°. Rama została odlana z aluminium. Zbiornik paliwa, siodło i tylna część maszyny tworzą jedną integralną całość. Zawieszenie to także innowacyjny projekt. Wsteczne lusterka, umocowane na końcach manetek, to w rzeczywistości ekrany LCD. Wszystkie lampy wykonano w technologii LED.

Oczywiście, V12 LeMans najpewniej nie wyjdzie poza fazę motocykla koncepcyjnego i nie trafi do seryjnej produkcji. Jednak jeżeli Moto Guzzi postanowi trzymać się drogi, jaką wyznacza ten koncept, w przyszłości w salonach tej marki możemy spodziewać się wielu bardzo ciekawych jednośladów.
 

Więcej o motocyklach Moto Guzzi