Kawasaki Ninja 500 i Z 500. Opis, zdjęcia, info [EICMA 2023] - Motogen.pl

Ninja 500 i Z 500 to dwa średnie motocykle Kawasaki, które zobaczymy wiosną w salonach. Producent pochwalił się nimi podczas targów EICMA.

Oba modele mają z sobą bardzo dużo wspólnego – jak to zwykle w przypadku pary Ninja i Z. Oba motocykle napędza dokładnie ten sam, chłodzony cieczą, dwucylindrowy silnik o pojemności 451 cm3 generujący moc 45 KM i prawie 43 Nm momentu obrotowego. W każdym znajdziemy sześciobiegową skrzynie z antyhoppingowym sprzęgłem. Zarówno Z 500 jak i Ninja 500 mają odpowiednie parametry by mogli nimi jeździć kierowcy, mający prawo jazdy kategorii A2.

Oba motocykle opierają się na tej samej, rurowej ramie, która została zainspirowana modelem Ninja H2. Znajdziemy w nich też pojedyncze tarcze hamulcowe o średnicy 310 mm z przodu oraz 220 z tyłu.

Różni je wygląd zewnętrzny. W końcu Ninja i Zetka to stylistycznie dwa różne motocykle. Ninja 500 wyposażona jest w sportową owiewkę, która może sprawiać wrażenie, że mamy z motocyklem o znacznie większej pojemności i mocy. Odkryty częściowo silnik pokazuje oblicze motocykla. Przednia lampa z podwójnymi reflektorami przechodzi w ostre, nadające jej agresywnego wyglądu spoilery.

Z 500 również inspirowane jest swoimi większymi braćmi, podwójna przednia lampa, została na zaprojektowana od nowa, by nadać motocyklowi bardziej agresywnego wyglądu. Bez względu na to, z której strony nie spojrzymy na Z500, wiemy że mamy do czynienia z członkiem rodziny Z.

Kawasaki Ninja 500 i Z 500 – zdjęcia

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany