Dwa nowe kaski od SHOEI na Intermot 2012 - Motogen.pl

Niestety, przypalanie rozżarzonym żelazem i łamanie na kole przedstawicieli SHOEI w Polsce nie dały rezultatu. Nie mamy więc oficjalnie potwierdzonych informacji o tym, jakie konkretnie modele pojawią się w przyszłym roku w ofercie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pobawić się we wróżkę.

Wydaje nam się, że nie będzie to nic z segmentu szczękowców i kasków integralnych. Niedawno zaprezentowany Neotec idealnie uzupełnił zestaw modelowy, a Qwest, XR-1100, X-Spirit II dobrze się dopełniają, dając możliwość wyboru w zależności od tego, czy chcemy turystyczny, sportowo-turystyczny, czy torowy kask.

Najbardziej zaniedbaną gamą kasków są otwarte i offroadowe. VFX-W ciągle dobrze radzi sobie wśród kasków crossowych, więc jedyną możliwością jest wprowadzenie tańszej, bardziej dostępnej i nieco zubożonej wersji. Hornet DS, będący propozycją dla enduroturystów, zdąrzył się zestarzeć, więc zmiany mogą dotkąć również jego.

Prawdziwą warstwą kurzu zarosły jednak kaski otwarte. J-Wing, RJ Platinum-R i S-20 to prawie zabytki, więc najbardziej spodziewamy się zmian właśnie tu. Oczywiście, kiedy już będziemy na miejscu w Kolonii, zaraz damy Wam znać w naszej relacji na żywo!