Dany Torres zdobywa Dubaj - Motogen.pl

Hiszpan Dany Torres odniósł spektakularne zwycięstwo w piątkowej rywalizacji na wyjątkowo trudnym – dirtowym torze zlokalizowanym przed najwyższym budynkiem świata – 828-metrowym wieżowcem Burj Khalifa. Zwycięzca Światowej Serii 2011 nieznacznie pokonał broniącego tytułu mistrza Levi’a Sherwooda z Nowej Zelandii wynikiem 3-2. Francuz Thomas Pages, który  podbił serca 13 tysięcy widzów swoim trikiem „volt” –  wygrał nagrodę Swatch Best Move.

Torres zaliczył iście mistrzowski pokaz freestyle motocrossowych umiejętności we wszystkich trzech rundach, podczas których wykonywał triki wzbijając się na wysokość 15 metrów i pokonując w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów.

Było to pierwsze zwycięstwo Torresa w prestiżowej serii FMX od czasu zawodów w Madrycie w 2011 roku. Dzięki wczorajszej wygranej stał się nowym faworytem tegorocznej walki o tytuł mistrza, zajmując miejsce Thomasa Pages, który triumfował na pierwszym przystanku.

„Poziom najlepszych riderów jest w tym roku bardzo wyrównany” – powiedział. „Jeśli popełnisz chociaż jeden błąd, odpadasz. Ciężko stwierdzić, kto wygra tegoroczne mistrzostwa” – dodał Torres, który w finale zaliczył genialny przejazd pokonując Sherwooda.

Podczas finału inauguracyjnego przystanku sezonu 2013 w marcu w Mexico Hiszpan przegrał z  Francuzem Tomem Pages. Podczas piątkowej rywalizacji gdy spotkali się w emocjonującym półfinałowym pojedynku jeden na jednego tym razem przegranym okazał się Pages.

Pages, który zdominował ostatnie kwalifikacje i rozgrzał publiczność trzema najtrudniejszymi obecnie trikami: „volt”,  „special flip” oraz „flair” z obrotem o 540 stopni – niestety zaliczył upadek po ostatnim skoku, za co został ukarany przez sędziów. „Po prostu poszedłem na całość” – komentował Pages. „Starałem się ze wszystkich sił, może nawet za bardzo bo upadłem. Jestem rozczarowany”.

Kolejny przystanek Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2013  odbędzie się 11 maja w Glen Helen (USA).

OSTATECZNE WYNIKI RED BULL X-FIGHTERS DUBAI 2013
1. Dany Torres (ESP)


2. Levi Sherwood (NZL)


3. Tom Pagès (FRA)


4. Rob Adelberg (AUS)


5. David Rinaldo (FRA)


6. Libor Podmol (CZE)


7. Mat Rebeaud (SUI)


8. Maikel Melero (ESP)


9. Josh Sheehan (AUS)


10. Daice Suzuki (JPN)


11. Todd Potter (USA)
 
Klasyfikacja generalna oraz wyniki na www.redbullxfighters.com/results.