11 sierpnia Stadion Olimpijski w Monachium zamieni się we freestyle motocrossową mekkę. Levi Sherwood (230 punktów) spróbuje powtórzyć sukces z Madrytu, by pozostać na szczycie klasyfikacji generalnej przed Villegasem (150 punktów). Pierwsza w historii monachijska rywalizacja będzie punktem kulminacyjnym tegorocznej bitwy o mistrzostwo.

Zmagania najlepszych zawodników  FMX na świecie podziwiać będzie aż 40 000 fanów. W rywalizacji Red Bull X-Fighters riderzy wzbijają się na swych motocyklach na wysokość 15 metrów i pokonują w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów. Te spektakularne zawody będzie można podziwiać nie tylko na niemieckim Stadionie Olimpijskim ale również w relacji na żywo w internecie – w sobotę od godz. 20.00 na Red Bull TV.

Podczas zmagań w Madrycie Francuz Thomas Page, który w klasyfikacji generalnej zajmuje czwartą pozycję (135 punktów), otrzymał od hiszpańskiej publiczności owację na stojąco za swój fantastyczny trick – body varial to no-footed can-can. Taka Higashino z Japonii także kontynuuje dobrą passę, która zaczęła się w Madrycie od zaliczenia rock solid backflipa, który zapewnił mu piąte miejsce.

Szansę na tytuł mistrza ma w dalszym ciągu Javier Villegas, który na podium stanął w tym sezonie tylko raz – zajął trzecie miejsce podczas inauguracyjnego przystanku w Dubaju. W Glen Helen był czwarty, a w Madrycie dopiero siódmy. Obecny mistrz Dany Torres był drugi w Hiszpanii i teraz z sumą 130 punktów zajmuje piątą pozycję. Nie wyklucza go to jednak z walki o obronę tytułu, gdyż liczy na zwycięstwo w Monachium i finał w Sydney.

Lista zawodników Red Bull X-Fighters w Monachium: Dany Torres, Blake Williams, Eigo Sato, Tom Pages, Levi Sherwood, Javier Villegas, Maikel Melero, Mat Rebeaud, Remi Bizouard, Rob Adelberg, Hannes Ackermann.

Relacja na żywo: Wszyscy, którzy będą chcieli śledzić to wydarzenie na żywo mogą wejść na stronę: http://live.redbull.tv/events/89/xfighters-munich/ w sobotę o godzinie 20.00.