BMW F 900 GS nadjeżdża! Dostanie mocniejszy silnik z F 900 XR - Motogen.pl

W cieniu nadchodzącej premiery modelu R 1300 GS, BMW Motorrad przygotowuje kolejną premierę segmentu adventure. Wszystko wskazuje na to, że będzie to model serii F.

W gamie motocykli, zaprezentowanych przez BMW Motorrad w tym roku, zabrakło dwóch modeli: F 750 GS i F 850 GS. Wydaje się jasne, że producent na ich miejsce szykuje coś nowego, jest ekstremalnie mało prawdopodobne, by zdecydowano się zrezygnować z przedstawiciela tak ważnego segmentu.

Na Instagramie BMW Motorrad pojawił się dość tajemniczy film, który jednoznacznie wskazuje, że producent szykuje premierę czegoś nowego. Na filmie wyraźnie widać, że motocykl nie jest zapowiadanym flagowcem adventure – R 1300 GS – stylistyka jest nieco bardziej subtelna, inaczej wygląda także reflektor przedni, nieco mniejsze wydają się też ogólne gabaryty.

Nie trzeba wielkiego talentu detektywistycznego, żeby domyślić się, że chodzi o któryś z modeli F. Niemal na pewno BMW zdecydowało się wreszcie zastosować w nowym modelu dwucylindrową rzędówkę silnik o pojemności 895 cm3, doskonale znaną z F 900 XR i F 900 R. Przestarzały, sprawiający problemy i nudny dwucylindrowiec o pojemności 853 cm3 z całą pewnością powinien trafić już do lamusa.

Większa jednostka napędowa, choć nie grzeszy kulturą pracy, zapewnia znacznie więcej frajdy z jazdy i znacznie mniej problemów w serwisowaniu. Z mocą 105 KM śmiało będzie mogła także konkurować z jednostkami konkurencji – Triumph Tiger 900 dysponuje mocą 95 KM a Ducati Multistrada V2 mocą 113 KM.

Więcej szczegółów na temat nowego F 900 GS dowiemy się zapewne podczas premiery motocykla, którą BMW Motorrad zapowiedziało na dziś, na godzinę 17.00. Pamiętajcie zatem aby śledzić media społecznościowe producenta!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany