Baja Gothica – wyzwól adrenalinę - Motogen.pl

Baja Gothica to wraz z Baja Challenge i Transghotica jedne z najciekawszych imprez offroadowych 2012 roku w Polsce. Organizator – team ORE – zaprasza serdecznie wszystkich motocyklistów, quadowców oraz kierowców samochodów do wzięcia udziału we wszystkich tegorocznych edycjach rajdów na orientację.

Sezon rozpocznie się międzynarodowym rajdem Baja Gothica, który odbędzie się w weekend 4–6 maja w Koronowie. Jest co cykliczny rajd typu cross country – w zmaganiach biorą udział motocykle, quady, UTV oraz samochody terenowe. W tym roku organizatorzy chcą zachęcić do wzięcia udziału w rywalizacji szczególnie posiadaczy jednośladów.

Rozpoczynający przygodę z rajdami offroad mogą liczyć na czytelny road book (książkę drogową), a dla startujących pojazdami seryjnymi przygotowano specjalną trasę klasy turystycznej. Nie zawiodą się też entuzjaści twardej sportowej rywalizacji. Na wszystkich uczestników czeka prawie 400-kilometrowa trasa podzielona na piątkowy etap nocny, najdłuższy odcinek sobotni i ostatni etap rozgrywany w niedzielę (zapisy jeszcze trwają!). Baza całego wydarzenia zlokalizowana będzie w Pieczyskach nieopodal Koronowa. Można też przyjechać i obserwować zmagania zawodników startujących na czas.

Andrzej Derengowski, team ORE: „Od 1998 roku zajmuję się off roadem, a od 14 lat organizuję zawodowo międzynarodowe rajdy cross country, od Transghotica, przez Baja Challenge, po najbliższy Baja Gothica. Wiedza, którą nasz zespół zdobył przez te wszystkie lata, pozwala na skupienie się na najważniejszych kwestiach, realizowanie pasji, zapewnianie komfortowych warunków uczestnictwa i sprawnej obsługi. Nie można jednak spocząć na laurach. Każda kolejna edycja wymaga od nas coraz więcej przygotowań. Chcemy oferować takie atrakcje, by warto było do nas wracać”.

Szczegóły imprezy i zapisy na rajd przyjmowane są na stronie internetowej www.bajagothica.com.

Patronem medialnym imprezy Baja Gothica oraz Baja Challenge i Transghotica został MOTOGEN.