[ANKIETA!] Najładniejszy motocykl na EICMA 2021 to… (opinia redakcji Motogen.pl, włoski plebiscyt, Wasze głosowanie) - Motogen.pl

Oddaj swój głos w ankiecie na najładniejszy motocykl wystawy EICMA 2021. Do tego poznaj opinię członków redakcji Motogen.pl, a także opinię Włochów…

Wystawia EICMA to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie motocyklowe sezonu na świecie. W tym roku, jak relacjonuje Barry, wystawa była najmniejsza w nowoczesnej historii, a zabrakło na niej wielu ważnych marek. Zupełnie nie zmienia to faktu, że EICMA pozostaje ucztą dla oczu i duszy każdego motocyklisty. Skoro hale pełne motocykli są takie piękne, to…

Jaki był najładniejszy motocykl na EICMA 2021?

Zadaliśmy sobie wzajemnie takie pytanie i mamy odpowiedzi. Skalę wyboru zawęziliśmy wyłącznie do prostego „najładniejszy”, pomijając inne aspekty. W tym zestawieniu nie interesuje nas, czy dany model jest najważniejszy, czy jest zupełnie nowy, czy jest tylko liftingiem, albo ile kosztuje… A więc jaki był najładniejszy motocykl na EICMA według redakcji Motogen.pl?

Piotr „Barry” Baryła
– Triumph Speed Triple 1200 RR:

„Dla mnie najładniejszym motocyklem na EICMA 2021 był Triumph Speed Triple 1200 RR. Nowoczesny cafe racer o pięknej linii, z jednej strony śmiało nawiązujący do klasyki, z drugiej strony odważnie patrzący w przyszłość…”

Triumph Speed Triple 1200 RR 2022
Triumph Speed Triple 1200 RR 2022

Uważni czytelnicy pewnie usłyszeli, jak Barry w relacji video z wystawy przyznaje bezwstydnie, że „ślini się do Triple RR”. Co ciekawe, ten motocykl zaprezentowany został ponad dwa miesiące przed EICMĄ, a i tak zebrał sporo zainteresowania.

Triumph Speed Triple 1200 RR 2022
Triumph Speed Triple 1200 RR 2022

Tomasz „Trzeci” Trzeciak
– Moto Guzzi V100 Mandello:

Był na wystawie EICMA z kamerą, nagrywając wszystkie motocykle. Skoro jest videomakerem, to można przyjąć, że jego oko wyczulone jest na odpowiednie zestawienie stylu, kolorystyki i piękna. Zapytany o najładniejszy motocykl, odparł bez chwili zawahania, że nowy Moto Guzzi V100 Mandello.

Moto Guzzi V100 Mandello
Moto Guzzi V100 Mandello

Następnie jego oczy się zaszkliły, wzrok stał się nieobecny, Trzeci zdołał jeszcze wydusić z siebie: „Przecież ta piękna i wyeksponowana tylna felga to jakieś cholerne dzieło sztuki…„, a następnie odpłynął do innej rzeczywistości (w której do dziś właśnie poleruje felgę swojego własnego V100).

Moto Guzzi V100 Mandello
Moto Guzzi V100 Mandello

Kuba Olkowski
– przytłoczony wyborem, wybiera Hondę CBR1000RR-R Fireblade SP Anniversary 30th

Kubę ewidentnie przytłoczył tegoroczny wybór pięknych motocykli. Zapytany o najładniejszy motocykl EICMY 2021, odpowiedział:

Koncepcyjny Royal Enfield SG 650 za nowatorstwo w konserwatywnej firmie. Otwarcie się na nowe spojrzenie stylistyczne, przy nawiązaniu do własnych konstrukcji.”

Royal Enfield SG650
Royal Enfield SG 650

Po chwili się zreflektował: Moto Guzzi V100 Mandello to zmiana mentalności Gutka z producenta starych mentalnie gruzów, na fajny, codzienny, świetnie prowadzący się moto. Czyżby podwaliny pod atak na nakedy BMW?”

Za chwilę dodał, że podoba mu się też: Benelli TRK 800 za świetne komponenty, projekt z Włoch, a nie Chin, ale jest szansa na super cenę przy obiecujących możliwościach. Moto dla przeciętnego Kowalskiego.”

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Anniversary 30th
Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Anniversary 30th

Byliśmy skonfundowani tym szerokim spektrum, a więc zarzuciliśmy lasso aby ściągnąć Kubę na ziemię, pytając jeszcze raz – Kuba, to który najładniejszy? W końcu odpowiedział krótko i stanowczo:

„Najładniejszy jest nowy Fajer (Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Anniversary 30th), bo:
a) to ścigacz,
b) nawiązuje malowaniem do pierwszego Bladego.”

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Anniversary 30th
Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Anniversary 30th

Piotr Jędrzejak
– Moto Guzzi V100 Mandello:

To był ciężki wybór pomiędzy MV Agustą Superveloce Ago oraz Moto Guzzi V100 Mandello

MV Agusta Superveloce Ago
MV Agusta Superveloce Ago

„Uwielbiam MV Agustę za to, że łączy piękne włoskie linie z nowoczesnym stylem, tutaj dodając jeszcze retro akcenty. Superveloce Ago zdecydowanie robi mi dobrze, a poziom ekscytacji podnoszą takie detale, jak okrągłe reflektory, fenomenalnie zakończone wydechy, czy układ szprychowych felg wykraczający poza znaną skalę fajności. Ale nawet pomimo tego…

MV Agusta Superveloce Ago
MV Agusta Superveloce Ago

„…Pomimo uroku Superveloce Ago, to Moto Guzzi V100 Mandello jest jedynym motocyklem wystawy EICMA 2021, na który patrzę i czuję „to coś”. Jako całościowy produkt V100 wygląda po prostu fenomenalnie. Jest kompletny, niczego mu nie brakuje, w niczym nie przesadza, jest spójny. Niby motocykl turystyczny, a wygląda tak, że parkowałbym go w salonie. No i ta tylna felga!”

Moto Guzzi V100 Mandello
Moto Guzzi V100 Mandello

Plebiscyt na najładniejszy motocykl Eicma 2021 wg Motociclismo

Redakcja włoskiej redakcji Motociclismo już od 16 lat organizuje plebiscyt na najładniejszy motocykl targów EICMA. Głosują w nim czytelnicy tytułu, a także odwiedzający na miejscu wystawy.

W tym roku swoim głosem podzieliło się 12 567 osób. Wynik głosowania był jednoznaczny:
1 – 47,2% – MV Agusta Superveloce Ago
2 – 19,4% – Aprilia Tuareg 660
3 – 7,9% – Moto Morini X-Cape

[ANKIETA] Zagłosuj na najładniejszy motocykl na rok 2022!

A jaki jest według Ciebie najładniejszy motocykl na 2022? W poniższej ankiecie umieściliśmy wszystkie zaprezentowane modele na 2022 – również te, które zaprezentowano wcześniej; a także tych producentów, których na EICMA zabrakło. (Jeżeli chcesz podejrzeć wszystkie poniższe modele, zapraszamy do naszego klikalnego spisu nowości.) A teraz zagłosuj i sprawdź wyniki!

[Total_Soft_Poll id=”4″]


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany