Royal Enfield zaprezentował ciekawy koncept w stylu power cruiser. SG650, bo o nim mowa łączy high-tech z klimatami retro. Czy wejdzie do produkcji?

Radykalny, dwucylindrowy power cruiser wykorzystujący twina o pojemności 650 pokazuje kierunek, w którym będzie zmierzać Royal Enfield. Oznaczony SG650, technicznie opiera się na oldschoolowych roadsterach, produkowanych już przez markę. Jego twórca, Mark Wells chce, aby konstrukcje firmy ewoluowały od klasycznych maszyn do nowoczesnych, „cyfrowych” interpretacji stylu retro.

Royal Enfield SG650

Wells stwierdził: „Jesteśmy firmą w okresie przejściowym. Od dawna reprezentujemy epokę analogową, ale najnowsze produkty, choć zachowują tę samą czystą duszę, zaprowadzą nas w teraźniejszość cyfrową”.

De facto Royal Enfield SG650 to taki właśnie pojazd. Posiada widelec USD, ABS, oraz kostki czy zbiornik paliwa numerycznie wyfrezowane z bloku aluminium. Dla odmiany tylne klasyczne zawieszenie oraz rama, oraz ręcznie szyte siedzenie to hołd dla starych wzorców. Pełne felgi robią piorunujące wrażenie.

Royal Enfield SG650

Czy motocykl trafi do produkcji? Naszym zdaniem w takiej formie, jak SG650 nie. Z pewnością jednak w kolejnych modelach znajdziemy sporo inspiracji tym ciekawym konceptem…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Więcej w Motocykle, Newsy, Nowości rynkowe
Aprilia Tuono 660 Factory 2022 – mocniejszy mały grzmot [EICMA 2021, opis, dane, zdjęcia]

Tuono 660 Factory dostała więcej mocy, lepsze zawieszenie, mniej kilogramów i kilka zmian, czyniących z niej "tą lepszą wersję".

Zamknij