- Motogen.pl

Już 21 kwietnia w Empikach pojawi się książka autorstwa Ani Jackowskiej, w której znajdziecie opis samotnej podróży motocyklem po egzotycznych krajach. Jest to historia poznawania świata i samej siebie.

Ania Jackowska jest znana ze swojego zamiłowania do samotnych, dalszych i bliższych podróży motocyklowych. Teraz motocyklistka, na prośbę wydawnictwa Pascal, spisała swoje wspomnienia z ostatniej wyprawy do Syrii i Jordanii.

Książka Kobieta na Motocyklu’ to pełna humoru relacja z trasy liczącej 10 000 km z Polski przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję aż do Syrii i Jordanii. Znajdziecie w niej opis nie tylko samotnej podróży na motocyklu po dawnych szlakach karawan, ale także historię przekraczania granic. Nie tylko tych geograficznych, ale także barier międzyludzkich, kulturowych i własnych ograniczeń. Kobieta na motocyklu’ to książka, która powinna znaleźć się na półkach miłośników zarówno turystyki motocyklowej jak i samych motocykli.

'(…) Czy mogę być w tej podróży kobietą? Zeszłoroczny pobyt w Maroku pokazał mi, że lepiej nie. Przez szacunek dla tamtejszych zwyczajów oraz dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. Złoty środek? Koniecznie pamiętać, że się kobietą jest, ale zapomnieć o tym, że można kobiecość manifestować. W zachodnioeuropejskim znaczeniu tego słowa. Tak podpowiada rozum. Z emocjami trochę gorzej. Mimo racjonalnego podejścia, w środku się gotuję. Cholera, kolejne lato bez sukienek, dekoltów, odkrytych ramion (…)’.

Książka Kobieta na motocyklu’ autorstwa Ani Jackowskiej pojawi się w Empikach już 21 kwietnia.