2MOTO ADV1 - Motogen.pl

2MOTO to marka odzieży o krótkim stażu na motocyklowym rynku. Do redakcji trafił turystyczny komplet tekstylny, spodnie i kurtka ADV1, w jedynym słusznym kolorze: czarnym z szarymi wykończeniami.

 

Pierwsze pozytywne wrażenie, jakie zrobił na nas producent, uwidoczniło się już w momencie odbioru przesyłki. Ciuchy 2MOTO otrzymaliśmy w estetycznych pokrowcach z uchwytami. Ułatwia to ich przechowywanie, zapobiega zbieraniu się kurzu i jest wygodne do transportu. Po rozpakowaniu i pierwszej przymiarce okazało się, że mamy do czynienia z wygodnym i przemyślanym produktem.

 

Wygląd
Testowany komplet wygląda fajnie. Jest nieźle wykonany, posiada więcej kieszeni, zapięć i ściągaczy, niż zapewne tegoroczny maturzysta potrafi zliczyć. Jakość szwów, przeszyć, suwaków, zatrzasków i wszelkich detali nie odbiega od konkurencji. Kurtka i spodnie wykonane są z asfaltoodpornej, słabo ścieralnej Cordury, a o bezpieczeństwo użytkownika dodatkowo dbają, certyfikowane protektory na barki, łokcie, plecy, kolana i biodra. Jako opcja możliwe jest zamówienie zestawu z ochraniaczami Knoxa. Kurtka i spodnie wyposażone są w odpinaną wodoodporną membranę i ocieplacz. Po ich zdjęciu pozostaje wewnętrzna perforowana podszewka ułatwiająca przepływ powietrza. Na zewnątrz wszyto sporo materiałów odblaskowych, co ma poprawiać widoczność użytkownika w nocy. Zestaw 2MOTO można ze sobą spiąć za pomocą fabrycznego suwaka. …klientowi zaoferowano kilka ciekawych, rzadko spotykanych rozwiązań…

 

Wentylacja
Dwupunktowa wentylacja spodni nie rzuca na kolana, ale działa wystarczająco. W przypadku kurtki mamy czteropunktowy system, nieźle spisujący się w praktyce. Gwoździem programu jest odpinany panel szerokości kilkunastu centymetrów, przebiegający pionowo od dołu kurtki za kołnierz. Po jego zdjęciu jazda w upały jest znacznie bardziej komfortowa, niż w większości konkurencyjnych produktów. Wrażenia przypominają nieco podróż w off-roadowej zbroi. Wentylacja to mocny punkt testowanego kompletu.

 

Diabeł tkwi w szczegółach
2MOTO ma kilka bajerów, choćby wspomniany panel wentylacyjny. Innym z nich jest plakietka przypinana na kurtce, na której możemy wyhaftować bądź, wypisać swoją ksywę, grupę krwi bądź przesłanie do kapelusznika w Daewoo Tico, który właśnie zajechał nam drogę. Kolejny fajny gadżet, to łatwo zdejmowane szelki spodni, przypinane na rzepy. Kurtka ma cztery kieszenie przednie w tym dwie zamykane na wodoodporny zamek. Wewnątrz znajdziemy jeszcze jedną, na telefon komórkowy. Brakuje trochę, często spotykanej w turystycznych kurtkach tekstylnych, tylnej kieszeni na wysokości nerek. W spodniach drobiazgi schowamy do dwóch kieszeni, znajdujących się na udach.

 

Użytkowanie
W prezentowanych ciuchach jeździliśmy turystycznym enduro, sportami i nakedami. Pogoda w czasie testów była zróżnicowana; upały, opady intensywne i przelotne a temperatura pomiędzy 15 a 30 stopni Celsjusza. Pod względem ergonomii trudno 2MOTO cokolwiek zarzucić. Materiał zewnętrzny wytrzymuje mżawkę i niewielki deszczyk, większe opady powodują przymusową kąpiel. Membrana po przypięciu, skutecznie opiera się nawet przysłowiowemu „urwaniu chmury”, pozostając szczelną do końca. Przy temperaturze 15st. warto założyć ocieplacz. Kilkuset kilometrowe trasy nie obnażyły słabych punktów ciuchów, protektory nie przeszkadzały i nie utrudniały jazdy. Podszewka nie zawijała się podczas użytkowania. Dość szybko odmówiły współpracy mocowania membrany w nogawkach, które pourywałem zdejmując spodnie. Mam nadzieję, że wkrótce zostaną zastąpione solidniejszymi. Nie sprawdzaliśmy wytrzymałości testowanych ubrań na ścieranie, ale gdyby ktoś z nas zaliczył szlif we wspomnianej odzieży – z pewnością zaktualizujemy ten akapit.

 

Podsumowanie
2MOTO zaprezentowało przemyślaną, nieźle wykonaną kolekcję o miłym dla oka designie. Brak w niej przysłowiowych „mocnych słabych punktów”; jest wygodna i świetnie sprawdza się na co dzień. Klientowi zaoferowano kilka ciekawych, rzadko spotykanych rozwiązań a poprawy wymaga jedynie niezbyt trwałe zapięcie membrany. Dostępne rozmiary to XS-3XL. Hitem sezonu jest atrakcyjnie skonfigurowana kwota; spodnie kosztują 389pln, kurtka 449pln. W konfrontacji „relacja ceny do jakości” testowany produkt jest bardziej, niż tylko „godny polecenia”.

 

Importer:

P.P.H.U. 2M Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 12
39-200 Dębica
tel. +48 (14) 68 33 333
fax +48 (14) 68 33 333
www.2moto.com.pl
e-mail: 2moto@2moto.com.pl

 

Kurtka tekstylna 2MOTO ADV1 dostępna jest w pasażu motocyklowy.pl:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany