Kiedyś w tym budynku był sklep motocyklowy. W skrytce pod podłogą znalazły się nawet 100-letnie części dawno nieistniejących producentów.

zdjęcia: shropshirestar.com

Brytyjskie miasto Shrewsbury zostało nawiedzone przez powodzie w połowie lutego. Jednym z zalanych przez wodę domów był sklep z antykami House Clearance Emporium.

Brian Taylor jest właścicielem tego antykwariatu od 6 lat. Skutki powodzi były dla niego dramatyczne, sporo cennych przedmiotów zostało zalanych, musiał zamknąć biznes na kilka tygodni. Podczas porządków po powodzi, Brian zdjął dywany. Pod nimi znalazł solidną drewnianą podłogę, co i tak było niezłym odkryciem. Podłoga częściowo przykryta była sklejką, ale jedna, nietypowo przycięta część sklejki przykuła szczególną uwagę właściciela. Po podniesieniu sklejki, Brian znalazł skrytkę… Przed antykwariatem, w tym budynku mieścił się sklep motocyklowy.

Pod podłogą, w murowanej skrytce o rozmiarze ok. 1,2 na 0,9 metra, Brian znalazł prawdziwą kopalnię starych części motocyklowych.

^ Na zdjęciu przysłony na reflektory motocykli używane podczas zaciemnień w II Wojnie Światowej.

Część z gratów znalezionych w skrytce to już zwykły złom, ale Brian jest pewien, że znalazł też części o sporej wartości – przynajmniej historycznej. Niektóre z elementów mają około 100 lat! Póki co Brian zajmuje się identyfikowaniem, sortowaniem i wycenianiem części.

^ Brian i dekiel motocyklowy JAP. W tle sporo innych części.

Komentujący na Instagramie wypatrzyli takie rzeczy, jak widelec trapezowy Triumph, 3-biegowa skrzynia marki Sunbeam (1912-1956), czy dwa cylindry motocykla AJS sprzed 1928 roku. Na zdjęciu poniżej widzicie 4-zaworową głowicę marki Rudge, która produkowała motocykle w latach 1911-1946.

zdjęcia: shropshirestar.com

Więcej w Newsy, Porady, Warsztat, Z Kraju
Statystyki sprzedaży, luty 2020. Czy „boom” na motocykle się utrzyma? Kto sprzedaje najwięcej jednośladów?

Od początku roku w Polsce kupiono 3300 nowych jednośladów. Co ciekawe, podobne wyniki były osiągnięte tylko przy zmianie przepisów umożliwiających...

Zamknij