Yamaha gotowa do walki na Dakarze! - Motogen.pl

W ostatnim Dakarze zespół fabryczny Yamahy wywalczył trzecią pozycję. Nic dziwnego, że w tym roku Yamaha Factory Racing Rally Team Yamalube ma apetyt na jeszcze lepszy wynik. Po wielu testach zaprezentowała nową WR450F, która ma umożliwić jednemu z zawodników wygranie najsłynniejszego offroadowego rajdu. WR jest teraz węższa i bardziej kompaktowa co sprawia, że łatwiej się nią manewruje i lepiej się prowadzi. Otrzymała też elektroniczny starter, który udało się zamontować bez podnoszenia wagi maszyny. Wyposażono ją w sześciobiegową skrzynię oraz wydech Akrapovica. Dodatkowo motocykl posiada karbonowy bak paliwa, owiewki oraz obudowę filtra powietrza. Zastosowanie karbonu pozwoliło uzyskać lepsze wyważenie i balans. Zawieszenie Kayaby zostało ustawione przez technicznych Yamaha Factory Racing m.in. podczas trzytygodniowych testów na Sardynii. Na deser WR otrzymała lekko odnowiony wygląd.

 

 

W teamie Yamaha Factory Racing znajduje się trzech doświadczonych zawodników: Olivier Pain, który na ubiegłorocznym Dakarze był trzeci, Alessandro Botturi i Michael Metge. Team manager – Jose Leloir jest pełen nadziei co do nadchodzącego rajdu: „Właśnie ukończyliśmy trzy tygodnie intensywnych i owocnych testów na Sardynii. Ten czas, który poświęciliśmy na tak rozległe testy motocykla, pozwolił nam dobrze dopracować ustawienia WR450F i przygotować się na Dakar 2015. Zdecydowanie jesteśmy zadowoleni z możliwości i potencjału, jaki może pokazać nowa maszyna”.

 

Nadchodzący start Yamahy zapowiada się rzeczywiście obiecująco. Dobrze przygotowany motocykl i mocni zawodnicy w teamie, czy to przepis na sukces w zbliżającym się Dakarze?

Więcej o motocyklach Yamaha