Skąd najchętniej sprowadzamy motocykle używane? - Motogen.pl

Skąd sprowadzamy motocykle używane? Jakie kraje najchętniej wybieramy? Ile kosztuje sprowadzenie motocykla do Polski?

W 2021 roku najchętniej Polacy sprowadzali motocykle z Niemiec. Zauważalny jest znaczny spadek udziału Wielkiej Brytanii w zleceniach transportu motocykli, co może być spowodowane Brexitem i związanymi z nim procedurami celnymi.  Średnia cena transportu motocykla z zagranicy do Polski wynosiła w 2021 roku 710 zł, a w Polsce 345 zł. Wśród najpopularniejszych marek motocykli sprowadzanych do Polski znalazła się Yamaha, Honda i Suzuki.

Więcej informacji o transporcie motocykli prezentuje „Raport Motocykle 2021” opracowany przez Clicktrans.

„Raport Motocykle 2021” oparty jest na prawie 70 tys. zleceń dotyczących przewozu motocykli opublikowanych w serwisie Clicktrans.pl w latach 2011-2021.

Na podstawie opublikowanych zleceń wyraźnie widać, że w 2021 roku w czołówce krajów, z których Polacy sprowadzają motocykle, znajdują się Niemcy, Wielka Brytania oraz Francja. W zeszłym roku udział Wielkiej Brytanii w zleceniach transportu motocykli do Polski spadł o ponad 13 p.p. To pierwszy rok, w którym odnotowany został tak duży spadek udziału Wielkiej Brytanii.

– Rok 2021 obfitował w zmiany przepisów dotyczące przewozu towarów z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej. Najprawdopodobniej zmieniające się procedury spowodowały mniejsze zainteresowanie sprowadzaniem motocykli z Wysp – mówi Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

Ile kosztuje transport motocykla?

Ceny transportu motocykli wzrosły na wszystkich najpopularniejszych trasach. Największy wzrost odnotowany został na trasie Wielka Brytania – Polska (o 342 zł). Najtańsze było sprowadzanie motocykla z Niemiec – średnia cena wynosiła 599 zł. Nieznacznie wzrosła średnia cena transportu motocykla na terenie naszego kraju (o 13 zł).

Marki transportowanych motocykli

Yamaha, Honda oraz Suzuki to marki najczęściej sprowadzane do Polski w roku 2021. To kontynuacja stałej tendencji, Od 2011 roku marki te stanowią połową lub blisko połowę zleceń na transport motocykli do Polski. W tym roku nastąpiła zmiana na pozycji lidera – Yamaha wyprzedziła Hondę.

„Raport Motocykle 2021” to czwarta edycja raportu na temat sprowadzania motocykli przez Polaków na terenie Europy. Szczegółowe informacje, wnioski oraz wykresy zawarte zostały w raporcie.

Raport jest dostępny na stronie: https://clicktrans.pl/info/raport-motocykle-2021


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany