Jeden z najszybszych motocyklistów drogowych na świecie... w końcu ma prawo jazdy! (Michael Dunlop) - Motogen.pl

Bardzo długą i bardzo krętą drogę Mountain Course jest w stanie przejechać ze średnią prędkością ponad 215 km/h, a od wczoraj ma także motocyklowe prawo jazdy.

Ciężko zestawić ze sobą te dwa potencjalnie sprzeczne fakty. Z jednej strony Michael Dunlop należy do ścisłej czołówki najszybszych motocyklistów, którzy kiedykolwiek w historii świata jeździli motocyklami po drogach. Jednocześnie Michael Dunlop jeszcze wczoraj nie mógł legalnie jeździć motocyklem po drogach publicznych, bo nie miał prawa jazdy.

Michael Dunlop ma 34 lata, jest legendą wyścigów drogowych. Pochodzi z Irlandii Północnej, z rodziny wyścigowej. Znany jest z dość agresywnego stylu jazdy. Na swoim koncie ma ogrom triumfów i rekordów. W samym Isle Of Man TT posiada 25 zwycięstw i tylko jedna osoba ma więcej – jego nieżyjący już wujek Joey Dunlop z liczbą 26 zwycięstw.

Jak poinformowała pewna szkoła jazdy, Michael wczoraj pozytywnie ukończył egzamin na motocyklowe prawo jazdy!

Instruktor Moto Training NI napisał na FB:
„No więc odbieram telefon od gościa, który mówi, że posiada sporo doświadczenia w jeździe motocyklem po drogach, ale ma pewien problem z utrzymaniem się w liniach i z oboma kołami na asfalcie.

Na szczęście udało się go ogarnąć i dziś, w najgorszych możliwych warunkach pogodowych, zdał swój ostatni egzamin na prawko!

Było sporo radochy! Michael, życzymy bezpiecznego i udanego sezonu, no i dziękujemy za wybranie Moto Training NI.”

Żarty żartami, ale dla zawodnika pokroju Dunlopa, jazda na 67-konnym Kawasaki Z650 musiała być sporym utrapieniem… Tym bardziej z obowiązkiem trzymania się wszystkich przepisów, włączając kierunkowskazy i patrząc w lusterka!

Wyścigi IoM TT w tym roku rozegrają się w terminie 27 maja – 8 czerwca. W wyścigu Tourist Trophy, Michael Dunlop wystartuje na motocyklu trochę mocniejszym niż egzaminacyjne Z650, na Hondzie Fireblade RR-R.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany