Scrambler CL750? Albo retro roadster GB750? Plotki o nowym rodzeństwie Hondy Hornet... - Motogen.pl

To tylko plotki… Ale to zupełnie niewykluczone, że do rodziny Horneta i Transalpa dołączy jakiś roadster lub scrambler od Hondy!

Pod koniec minionego roku Honda uraczyła nas dwoma gorącymi nowościami: zupełnie nowy Hornet CB750 z rzędowym silnikiem 2-cylindrowym oraz zbudowany na tej samej platformie, ale dopasowany do offroadowych przygód Transalp XL750. Kurz nie zdążył jeszcze opaść, a już teraz dowiadujemy się o plotkach dotyczących kolejnego motocykla z nowej rodziny 750 od Hondy.

Plotki z Japonii i z Europy

Plotki o kolejnym modelu Hondy bazującym na platformie silnikowo-podwoziowej nowego Horneta opublikowała redakcja Autoby z Japonii.

Trzeba jednak pamiętać, że plotki te nie są poparte żadnymi dokumentami, zgłoszeniami patentowymi na nazwę modelową, czy żadnymi szkicami modeli. Doniesienia traktować należy więc ze sporą dozą niepewności.

Mimo wszystko ekipa Autoby strzela w ciemno, jak mógłby wyglądać trzeci model z rodziny 750. Redakcja usiadła do programu graficznego i designer Shinji Miyakubo opracował dwa modele. Nie ma sensu skupiać się na detalach technicznych, bo niektóre podzespoły to kopiuj-wklej z obecnych modeli. Po prostu zerknijcie i zastanówcie się „co by było gdyby” Honda rzeczywiście zdecydowała się na taki ruch.

Honda GB750 – retro roadster z silnikiem Horneta 2023

Jedna z plotkarskiej propozycji to roadster w klasycznym stylu, z płaską kanapą, stalowym zbiornikiem, wysoką kierownicą i okrągłym reflektorem. Mógłby nazywać się GB750 (co nawiązuje do podobnego modelu Honda GB350 z rynku japońskiego).

Honda CL750 – większy scrambler

Druga propozycja plotkarska nam znacznie bardziej przypada do gustu. Mogłaby się nazywać CL750, co jasno nawiązuje do historycznych modeli Hondy, a także do zaprezentowanego na rok 2023, nowego scramblera Honda CL500. Wcale niegłupi pomysł, prawda?

Pytanie nie brzmi „czy”

Powtarzamy – powyższe doniesienia nie mają żadnych potwierdzeń, a więc nie należy się do nich przywiązywać. A jednak eksploatowanie tej samej platformy silnikowo-podwoziowej w zastosowaniu do kilku różnych modeli motocykli, zadomowiło się w przemyśle motocyklowym na dobre. Według nas, zastanawiając się nad kolejnym modelem z rodziny 750, pytanie nie powinno brzmieć „czy?”. Zamiast tego „Kiedy” oraz „Jaki model” Honda zbuduje na tej platformie?


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany