Schuberth S3 – uniwersalny kask sportowo-turystyczny [FILM] - Motogen.pl

Prezentujemy kask Schuberth S3, czyli pierwszy kask integralny marki Schuberth spełniający warunki najnowszej normy ECE 22.06.

Nowy kask Schuberth S3 jest następcą modelu S2, ale dzieli je tak wiele, że mówimy tu o dwóch kompletnie innych kaskach, niemal z różnych epok.

Skorupa Schubertha S3 została wykonana w technologii Direct Fiber Procesing, co oznacza, że jest ona w całości z kompozytu na bazie włókna szklanego ale dodatkowo została wzmocniona warstwą włókna węglowego. Z jednej strony żeby poprawić pochłanianie energii w razie wypadku i uderzenia, z drugiej aby kask mógł być lżejszy.

Schuberth S3 jest dostępny w 7 rozmiarach podzielonych na 2 rozmiary skorupy zewnętrznej, ale dodatkowo model ten dołączył do programu Schuberth Individual oferującego wyściółki o różnej grubości zarówno dla boków, tyłu głowy jak i policzków. System ten pozwala zmieniać kształt wnętrza kasku na bardziej owalne lub bardziej okrągłe, w zależności od indywidualnego kształtu czaszki.

Dodatkowo Schuberth S3 jest przystosowany do współpracy z systemem komunikacji typu plug and play stworzonym specjalnie dla Schubertha przez Senę. System ten umożliwia nie tylko słuchanie muzyki, radia i łączenie się z innymi motocyklistami przez Bluetooth, ale też w bardziej zaawansowanej i stabilnej sieci Mesh 2.0. Zarówno słuchawki, jak i mikrofon, są tu wbudowane i zupełnie niewidoczne.

Na szczęce mamy duży podwójny wlot powietrza wyposażony w wymienny filtr, który można łatwo wyjąć i oczyścić. Z tyłu mamy oczywiście wentylację podciśnieniową. W razie potrzeby można przejść w tzw. tryb zimowy wyściółki, odpowiednio przytykając wyloty i zmniejszając przepływ powietrza w kasku.

Schuberth S3 jest jednocześnie pierwszym kaskiem tej marki z systemem S.R.S, czyli mówiąc prościej awaryjnym wyjmowaniem policzków kasku. Dzięki takiemu rozwiązaniu służby ratunkowe mogą łatwo usunąć wyściółkę policzkową kasku ciągnąc za dwie taśmy, tym samym zmniejszając siły działające na kark użytkownika zdjąć kasku po wypadku.

Oczywiście szyba w standardzie nie jest przyciemniona jak widoczna na filmie (mamy tutaj blendę). Ciekawostkę stanowi fakt, że pasuje tutaj również szyba od modelu E2, więc między S3 i E2 szyb można używać zamiennie.

Oczywiście czarny mat to nie jest jedyna dostępna opcja kolorystyczna, bo w sumie mamy do wyboru trzy kolory jednolite, a do tego dwie grafiki i każda z nich w trzech różnych kombinacjach kolorystycznych…

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany