Policyjne motocykle Yamaha na targach Milipol 2015 - Motogen.pl

W komunikacie prasowym czytamy, że producent już od 1987 roku ma specjalny dział, który zajmuje się przygotowywaniem motocykli dla policji i wojska. Na stoisku w Paryżu będzie można zobaczyć motocykle FJR1300AP, XJ6, Tricity i MT-09 Tracer – oczywiście wszystkie w pełni wyposażone zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

 

Przeczytaj również: Test motocykla Yamaha MT-09 Tracer

Dla modelu MT-09 Tracer będzie to policyjny debiut. Motocykl wyposażono w solidne kufry, dłuższy wahacz i lekko zmodyfikowany zadupek. Oprócz tego regulacja pozycji pozwala na wygodne przemieszczanie się nawet na dłuższych odcinkach w pełnym uzbrojeniu. Oprócz tego Yamaha pokaże nową generację policyjnej FJR1300AP. Co ciekawe, motocykle te są ubierane w odpowiednie wyposażenie już w fabryce. Służby danego kraju doposażają je później we własnym zakresie tak, aby w pełni odpowiadały ich wymaganiom.

Na stoisku Yamahy pojawią się również modele WR450F i Grizzly w specyfikacji zgodnej ze standardami NATO. Oba pojazdy są używane w niemieckiej armii. Wyposażono je między innymi w kuloodporne zbiorniki paliwa, system podczerwieni i cichszy wydech.

Targi Milipol odbędą się w Paryżu w dniach od 17 do 20 listopada.

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak