Policja z ogólnokrajową akcją skierowaną do motocyklistów - będą wzmożone kontrole? - Motogen.pl

Policja ruszyła z akcją promującą bezpieczeństwo, szczególnie wśród kierowców jednośladów. Można spodziewać się wielu kontroli policyjnych.

Wraz z początkiem sezonu, polska policja ruszyła z ogólnokrajową akcją wycelowaną w kierowców jednośladów. To prawda – funkcjonariusze będą mieli nas na oku, ale celem nie jest wystawianie jak największej liczby mandatów.

Policja deklaruje, że celem akcji „Jednośladem Bezpiecznie Do Celu” jest promowanie właściwych zachowań na drodze i uświadamianie o zagrożeniach. Można więc spodziewać się wzmożonych kontroli, wliczając kontrolę uprawnień i stanu technicznego motocykla. Trzeba ponadto pamiętać, że akcja jest skierowana także do kierowców rowerów, hulajnóg i pozostałych jednośladów. Akcja rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwa do 20 czerwca. Pełną treść komunikatu o akcji znajdziecie pod klipem:

komunikat od Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

1 kwietnia br. Policja rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU skierowaną do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Działania potrwają do 20 czerwca br.

Prowadzona akcja ma na celu przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych, jak też promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu.

Jednośladów na naszych drogach jest coraz więcej. Kierują nimi osoby w różnym wieku, w tym też niepełnoletnie. Jednak każdy użytkownik tego typu pojazdu powinien mieć na uwadze, że uczestnicząc w wypadku drogowym narażony jest na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Przestrzegajmy zatem przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego ale innych osób, dla kilku chwil emocji.

Niezależnie od tego jakim rodzajem jednośladu się poruszamy pamiętajmy też o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto również zadbać o bycie widocznym na drodze.Prawidłowe światła pojazdu i kamizelka odblaskowa podniosą nasze bezpieczeństwo.

Do działań na rzecz bezpieczeństwa użytkowników jednośladów przyłączyła się również firma Screen Network S.A. emitując spoty pod hasłem akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany