Nowy zespół na horyzoncie - Loctite Ceresit Racing Team - Motogen.pl
Loctite Ceresit Racing Team – to nowy zespół, którego zmagania na torze będziemy mogli obserwować w nadchodzącym sezonie motocyklowym.

Dwie najmocniejsze, profesjonalne marki klejowe firmy Henkel, połączyły się we wspólnym projekcie, żeby wesprzeć zespół debiutujących, ale obiecujących zawodników.

W skład Loctite Ceresit Racing Team (LCRT) wchodzą:
  • Eugeniusz Śnieżko – klasa <600 ccm (motocykl Suzuki GSXR 600 K4)
  • Grzegorz Kawiński – klasa <600 ccm (motocykl Suzuki GSXR 600 K7)
  • Arkadiusz Śliwa – klasa <600 ccm (motocykl Suzuki GSXR 600 K7)
  • Janusz Mitko – klasa <600 ccm (motocykl Suzuki GSXR 600 K8)
  • Jakub Derecki – klasa >600 ccm (motocykl Suzuki GSXR 1000 K8)
  • Andrzej Kozicki – klasa >600 ccm (motocykl Suzuki GSXR 750 K5)

Zanim doszło do powstania zespołu, każdy z jego członków na miarę swoich możliwości trenował, doskonaląc swoją pasję – jazdę sportową na motocyklu. Rok 2007 był dla nich rokiem przełomowym. Wystartowali w markowym pucharze Suzuki GSX-R Cup, ale przede wszystkim, jak sami mówią, poznali „uzależniający smak emocji na torze”. Dla firmy Henkel, Loctite Ceresit Racing Team ma być rodzajem wizytówki, która ma szanse szybko stać się bardzo rozpoznawalną. Dla ambitnych zawodników LCRT jest to niepowtarzalna okazja, aby realizowali największe sportowe pasje i ambicje.

"Łączy nas fascynacja, energia, chęć sprawdzenia się w ostrej, ale zawsze prowadzonej fair play walce" – mówi Janusz Mitko, jeden z zawodników i Team Marketing Manager. – "Dlatego to, co robimy, robimy z pełnym zaangażowaniem i wiarą w najlepsze sportowe rezultaty. Dostaliśmy niepowtarzalną szansę i zamierzamy ją wykorzystać, mając nadzieję, że nasze zaangażowanie szybko przełoży się na oczekiwane przez naszego sponsora korzyści."

W tym roku zawodnicy zamierzają wystartować w Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie Rookie oraz w pucharze markowym Suzuki GSX-R.

Losy zawodników LCRT można śledzić na bieżąco, wchodząc na uruchomioną właśnie stronę internetową www.lcrt.pl. Oprócz kalendarza startów i tabeli wyników, zainteresowani znajdą tam najświeższe informacje dotyczące drużyny, opis aktualnych wydarzeń z branży motocyklowej, galerię zdjęć i linki do stron sponsorów.