Nowy KTM 1290 Super Adventure przyłapany podczas testów drogowych - Motogen.pl

Przede wszystkim nowy Super Adventure zyska na ubiorze. Zamiast dość minimalistycznych owiewek, obecnych w bieżącej wersji, nowa otrzyma bogaty zestaw plastików. Kolejną nowością będzie wyznacznik prestiżu w nowych, drogich motocyklach – kolorowy wyświetlacz TFT. Bez tego akcesorium lepiej nie pokazywać dziś sprzętu wysokiej klasy.

 

Na zdjęciach szpiegowskich, opublikowanych przez portal morebikes.co.uk, widać sporo zmian w aerodynamice. Większa wydaje się szyba, a w przedniej części motocykla możemy zauważyć wiele elementów, których zadaniem jest odchylanie strumienia powietrza. Część z nich ma możliwość regulacji. To z pewnością dobre rozwiązanie dla połykaczy kilometrów.

 

Na pewno będą oni także zadowoleni z powiększonego, dwuczęściowego zbiornika paliwa, którego elementy przesunięto niżej w stosunku do obecnej wersji. Dzięki temu zabiegowi nowy KTM 1290 Super Adventure będzie miał nie tylko większy zasięg, ale także zyska na precyzji prowadzenia. Również ergonomia wydaje się być nieco poprawiona, ale trudno to z całą pewnością stwierdzić patrząc na zdjęcia.

 

Na ostateczną wersję motocykla trzeba będzie poczekać co najmniej do końca tego roku. W ofercie Pomarańczowych pojawi się nie wcześniej niż na wiosnę 2020.

 

Więcej o motocyklach KTM