Nieoprocentowana pożyczka na prawo jazdy? Rząd chce pomóc młodym kierowcom - Motogen.pl

Rząd Francji pracuje właśnie nad wyjątkowo ciekawym programem wsparcia finansowego dla młodych kierowców.

Projekt nazywa się „Le permis à 1 Euro par jour”, czyli „Prawo jazdy za 1 euro dziennie” i jest to pożyczka bez oprocentowania, udzielana osobom w wieku 15-25 lat, na cel sfinansowania szkoleń oraz egzaminu na prawo jazdy kategorii A oraz B.

Pożyczka może być udzielona w wysokości 600, 800, 1000 lub 1200 euro na podstawowe szkolenie. W razie oblania egzaminu, pożyczkę rozwinąć można o kolejne 300 euro na szkolenia dodatkowe. Czas spłaty można rozłożyć na 40 miesięcy.

Oferta miałaby obejmować wyłącznie certyfikowane szkoły jazdy, co gwarantuje jakość szkolenia i odpowiednie warunki. Banki wypłacają transze bezpośrednio szkołom. Aby uzyskać pożyczkę, kandydat na kierowcę zadeklarować musi aktywny udział w szkoleniach. Pożyczkę będzie można uzyskać w stosunkowo łatwy sposób – wystarczy depozyt lub zatrudnienie gwarantujące spłatę 30 euro miesięcznie. Dla osób bez zatrudnienia, gwarantem mogą być osoby trzecie np. rodzice.

Celem projektu „Prawo jazdy za 1 euro dziennie” jest ułatwienie dostępu do prawa jazdy dla osób biedniejszych, które w ten sposób łatwiej będą mogły zdobyć pracę. Ponadto podnieść ma się bezpieczeństwo na drogach, ponieważ w projekcie uczestniczą wyłącznie szkoły z wysoką jakością szkoleń.

Chcielibyście zobaczyć podobny projekt wsparcia finansowego dla młodych kierowców w Polsce?

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany