Nicky Hayden wiecznie żywy, tym razem w inicjatywie charytatywnej - Motogen.pl

W rodzinnym mieście Haydenów ruszyły domy dla bezdomnych imienia Nickiego! Piąta rocznica jego śmierci już za chwilę…

Nicky Hayden był wyjątkowym zawodnikiem MotoGP, a jego strata w padoku jest nieodżałowana. Kentucky Kid zdobył tytuł Mistrza Świata w sezonie 2006, a w padoku i w życiu prywatnym zawsze wyznaczał standardy życzliwości, uśmiechu, pozytywnego nastawienia i prawdziwej dedykacji. Nicky zginął 22 maja 2017 roku we Włoszech, w wypadku podczas treningu kolarskiego.

Nicky udzielał się także charytatywnie. Zresztą jak cała jego rodzina. Pewien czas temu Haydenowie zakupili teren dokładnie naprzeciwko schroniska dla bezdomnych w mieście Owensboro w Kentucky, skąd rodzina pochodzi. Teren następnie oddali do wspomnianego schroniska Daniel Pitino Shelter. Następnie wybudowany tam został kompleks dwunastu mieszkań 1-pokojowych nazwanych „Nicky Hayden Apartments”. Cel funkcjonowania? Pomoc osobom w trudnej sytuacji. Mają to być najtańsze możliwe mieszkania dla bezdomnych, którzy chcą pracować aby poprawić swoją sytuację życiową. Uroczyste otwarcie miało miejsce w lipcu 2020 roku.

https://twitter.com/rogerhayden95/status/1393322215349923846

Na tydzień przed piątą rocznicą śmierci Nickiego, jego brat Roger Hayden wrzucił na swojego Twittera zdjęcie, że przed domem dla bezdomnych wreszcie stanął oficjalny znak Nicky Hayden Apartments.

Pamięć o Nickym pozostaje wiecznie żywa w jego rodzinnym mieście, także w szczytnym celu! #RideOnKentuckyKid

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany