Nadmorskie pokazy FMX - przedsmak Red Bull X-Fighters! - Motogen.pl

Od środy 23. lipca na polskim wybrzeżu ponownie będzie można podziwiać zapierające dech w piersiach pokazy freestyle motocross (FMX). W Pobierowie, Mielnie i Kołobrzegu zagraniczni zawodnicy będą prezentować możliwości tej spektakularnej dyscypliny. Nadmorskie pokazy będą zapowiedzią tego, co będzie można zobaczyć 6 września na Stadionie X-lecia w Warszawie podczas finału światowej serii zawodów Red Bull X-Fighters.

To już druga edycja pokazów FMX, która odbywa się nad polskim morzem. W ubiegłym roku w ramach Red Bull FMX Seaside Tour (przeczytaj relację!) fani FMX mogli podziwiać występy m.in. Mata Rebeaud i Ronniego Rennera. W tym roku będziemy mogli zobaczyć m.in. Nicka de Wita znanego fanom z tegorocznej serii Red Bull X-Fighters. Jimmy Verburgh, Morgan Carlson, Björn Van den Broeck i wspomniany Nick de Wit zaprezentują swoje umiejętności w wykonywaniu freestylowych trickow na motocyklach w Pobierowie (23.07), Mielnie (24.07) i Kołobrzegu(26.07), ten ostatni odbędzie się w ramach Sunrise Festiwal. Na potrzeby pokazów rozstawione zostaną dwie rampy. Jedna z nich – tzw. kicker – będzie służyć zawodnikom do wybicia, a druga umiejscowiona na ciężarówce, za miejsce lądowania. Z pewnością nie zabraknie emocji, gdyż zawodnicy wybijając się z rampy wznoszą się na wysokość około 11 m (poziom czwartego piętra!) i pokonują odległość do 25 m (długość tradycyjnego basenu pływackiego) jednocześnie wykonując skomplikowane tricki na motocyklu.

Po pokazach w Mielnie i Pobierowie riderzy FMX wystąpią przed widownią festiwalu Sunrise. Podczas trzydniowego festiwalu muzycznego, na sobotnią noc (26.07) przewidziano dla uczestników imprezy nie lada niespodziankę! Około północy, tuż przed występem największej gwiazdy tego festiwalu DJ Tiesto, zawodnicy zaprezentują swoje widowiskowe tricki. Rampa, z której będą się wybijać zostanie ustawiona prostopadle do sceny głównej, co umożliwi widzom doskonałą widoczność. Podczas samego pokazu na olbrzymim ponad 200 metrowym panoramicznym ekranie diodowym, będzie można oglądać specjalnie przygotowaną na tę okazję wizualizację.

Freestyle motocross (FMX) to powietrzne ewolucje na specjalnie przystosowanych motorach motocrossowych. Wykonywanie freestylowych trików na motocyklach o pojemności 250cc gromadzi coraz większą rzeszę kibiców. Kombinacje takich trików jak backflip (salto w tył), tsunami (stanie na rękach podczas trzymania się kierownicy) czy rock solid (całkowite puszczenie motocyklu w powietrzu) to nieodłączny element wszystkich pokazów FMX.

Pokazy:

POBIEROWO – 23 lipca (środa), skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z Mickiewicza, godzina 17.00
MIELNO – 24 lipca (czwartek), parking hali sportowej, ul. Lechitów, godzina 18.00

WSTĘP NA POKAZY W POBIEROWIE I MIELNIE – BEZPŁATNY!

KOŁOBRZEG – 26 lipca (sobota),pokaz w ramach Sunrise Festival 2008, Amfiteatr, godzina 00.00