Mansory Zapico – niemiecki custom na targach w Genewie - Motogen.pl

Na genewskich targach motoryzacyjnych przedstawiony zostanie Mansory Zapico – pierwszy customowy motocykl, którego twórcą jest Thomas M. George i Mansory, firma zajmująca się tuningiem samochodowym.

Maszyna odpowiada standardom Mansory – wprost ocieka włóknem węglowym, z którego wykonano ręcznie między innymi owiewki, zbiornik paliwa, ramę, obręcze kół, airboxa, tłumiki i zadupek. Skórzana kanapa została również wykonana ręcznie w bawarskiej fabryce Mansory. Motocykl został zbudowany wokół silnika V-twin amerykańskiego producenta S&S, połączonego z pięciostopniową skrzynią biegów. Jednostka ta ma pojemność 2080 ccm i generuje moc 160 KM przy 5200 obr./min. Ważący 340 kg Zapico rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,3 s. Z przodu customowy jednoślad obuty został w gumę o wymiarach 130/60/18′, podczas gdy tylna opona ma wymiary 280/35/18′.

 
Mansory znane jest z tuningu luksusowych maszyn typu Bugatti, Ferrari czy Aston Martin. Jak sądzicie, czy Zapico, będący ich pierwszym customowym motocyklem, można zaliczyć do udanych prac? Jednoślad będzie można obejrzeć na rozpoczynającym się dzisiaj salonie samochodowym w Genewie.